Trwa ładowanie...
d36fqk8
d36fqk8

Publicyści w #dzieńdobryPolsko: nagrody dla polityków nigdy nie będą dobrze odbierane

Nagrody dla marszałka i wicemarszałków Senatu oraz wicemarszałków Sejmu - te "świąteczne premie" dla polityków oburzyły wielu Polaków. O kontrowersyjnej sprawie rozmawiali publicyści w programie WP #dzieńdobryPolsko. - Politycy mogliby się nauczyć, że przyjmowanie przez nich premii nigdy nie będzie dobrze przez społeczeństwo odbierane - mówiła Kamila Baranowska z "Do Rzeczy".
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d36fqk8

Dzień bez polityków. Protest dziennikarzy przeciwko ograniczeniu dostępu do Sejmu

- Adam Bielan powiedział po spotkaniu z Jarosławem Kaczyńskim, że wszyscy nagrodzeni mają przekazać premie na cele charytatywne - zauważyła prowadząca program Małgorzata Serafin.

d36fqk8

- Historia z premiami się powtarza. Wcześniej, za PO, też były nagrody, wtedy "dobrym wujkiem" okazał się Donald Tusk. Politycy mogliby się nauczyć, że przyjmowanie przez nich premii nigdy nie będzie dobrze odbierane przez opinię publiczną - powiedziała Baranowska.

Z tą opinią zgodził się Jakub Dymek z "Krytyki Politycznej". Dodał jednak, że "to jest sprawa, którą da się rozwiązać administracyjnie. Posłowie pracowali za rządów PiS w nocy, mieli nadgodziny, więc - zgodnie z Kodeksem Pracy - można by wyliczyć ten dodatkowy czas pracy, wicemarszałkom przyznać premie, ale zgodnie z ustalonymi wcześniej zasadami - podkreślił Dymek.

d36fqk8

Podziel się opinią

Share

d36fqk8

d36fqk8
Więcej tematów