Trwa ładowanie...
d1w8ryp

PSL: przymusowi robotnicy stracili, niech zapłaci NBP

PSL domaga się, aby straty wynikające z niekorzystnego przeliczenia marek na złotówki rząd wyrównał poszkodowanym przez III Rzeszę natychmiast, z rezerw Narodowego Banku Polskiego.

Share
d1w8ryp

Według PSL, NBP, w uzgodnieniu z rządem, powinien ustalić urealniony kurs przeliczeniowy złotego do marki, który byłby podstawą do ustalenia nowej kwoty złotowej odszkodowań. Różnica nowej kwoty i tej, jaka została wyliczona według zaniżonych kursów powinna być, zdaniem PSL, pokryta ze środków rezerwowych NBP.

Swoją propozycję PSL motywuje tym, że wpływ na niekorzystny kurs złotego w stosunku do marki ma także NBP a w szczególności Rada Polityki Pieniężnej. Wprowadzone w ubiegłym roku przez rząd i RPP uwolnienie kursu złotego, bez spełnienia odpowiednich warunków, spowodowało, że kurs złotego na naszym rynku kształtują podmioty zagraniczne mając na uwadze własny interes. Całkowite ryzyko kursowe zostało przeniesione na nasze firmy i obywateli, w tym i poszkodowanych za pracę niewolniczą w III Rzeszy. W rezultacie tego ci ostatni zostali teraz z kolei uderzeni po kieszeni przez politykę naszego NBP - napisali działacze PSL. (ck)

d1w8ryp
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1w8ryp
Więcej tematów