Trwa ładowanie...
d40o7g8
d40o7g8
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
psl

PSL Piast - będzie nowa partia na polskiej scenie

Eurodeputowany Zdzisław Podkański powiedział, że w związku z wykluczeniem z PSL trzech eurodeputowanych - oprócz niego, także Janusza Wojciechowskiego i Zbigniewa Kuźmiuka - rozpoczynają oni tworzenie "nowego oczyszczonego PSL" - PSL Piast.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d40o7g8

Rada Naczelna PSL przyjęła do wiadomości decyzję Naczelnego Komitetu Wykonawczego (NKW) ws. europosłów. W piątek NKW PSL wykluczył z partii trzech eurodeputowanych; nie zostali oni też wpuszczeni na sobotnie obrady Rady Naczelnej Stronnictwa.

Podkański podkreślił, że nie wyobraża już sobie współpracy z obecnym kierownictwem PSL, które - jego zdaniem - doprowadziło do bankructwa politycznego i prowadzi - poprzez niejasną sprzedaż majątku Stronnictwa - do bankructwa finansowego.

Podkański nie wykluczył, że nowa partia wystartuje w wyborach samorządowych razem z PiS. Mamy duży potencjał koalicyjny, w przeciwieństwie do obecnych liderów PSL, którzy umieli się dogadać tylko z lewicą - zaznaczył.

d40o7g8

Wojciechowski powiedział, że "z krętaczami pracować się nie da", a nowe ugrupowanie będzie gromadzić wokół siebie tylko uczciwych ludowców.

Eurodeputowani poinformowali też, że nie zrezygnują z mandatów w Parlamencie Europejskim. O taki krok zaapelował do nich w piątek Naczelny Komitet Wykonawczy. To wyborcy nas wybierają, a nie NKW, dlatego nie zrezygnujemy z mandatów - podkreślił Kuźmiuk.

Nie my ponosimy odpowiedzialność za podział PSL, ponoszą odpowiedzialność ci, którzy po cichu dzielą kasę - ocenił Wojciechowski. Jego zdaniem, eurodeputowani nie zostali wpuszczeni na sobotnie obrady Rady Naczelnej, aby nie uniemożliwić im zadanie publicznie pytań o sprzedaż siedziby PSL przy ulicy Grzybowskiej.

d40o7g8

Podziel się opinią

Share

d40o7g8

d40o7g8
Więcej tematów