Trwa ładowanie...
d212kp2

PSL musi sprostować doniesienia ws. Mateusza Morawieckiego

Zapadł prawomocny wyrok ws. materiału wyborczego, opublikowanego przez PSL, w którym Ludowcy twierdzą, że premier Mateusz Morawiecki sprzedał cudzoziemcom 1000 ha ziemi. Partia musi sprostować nieprawdziwe informacje w jednym z dzienników.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
PSL musi opublikować sprostowanie
PSL musi opublikować sprostowanie (PAP, Fot: Bartłomiej Zborowski)
d212kp2

Decyzję niższej instancji podtrzymał Sąd Apelacyjny w Warszawie. Materiał, którego dotyczył pozew w trybie wyborczym, nosił tytuł "Morawiecki vs. Kosiniak-Kamysz”. W dwóch kolumnach zestawiono stwierdzenia dotyczące PiS, którego skrót rozwinięto jako "Pazerni i Skąpi” oraz PSL, które opisano jako "Potrafią Służyć Ludziom”.

Sprawa dotyczyła jednak opisu obu polityków. Przy wizerunku Mateusza Morawieckiego napisano m.in.: "Podniósł wiek emerytalny rolnikom. Od 1 stycznia 2018 r. skazał rolników na pracę do śmierci” i "Wyprzedawał polską ziemię obcokrajowcom. Ponad 1000 hektarów trafiło w obce ręce w samym tylko 2017 roku rządów PiS”.

Zgodnie z postanowieniem sądu KW PSL ma opublikować – w tym samym dzienniku, w którym ukazał się materiał wyborczy – oświadczenie o treści: „W dn. 19.10.2018 r. Komitet Wyborczy Polskie Stronnictwo Ludowe opublikował w dzienniku Super Express materiał wyborczy, w którym podano nieprawdziwe informacje, jakoby: 1. Mateusz Morawiecki podniósł wiek emerytalny rolników od 1 stycznia 2018 r.; 2. Mateusz Morawiecki wyprzedał ponad 1000 hektarów polskiej ziemi rolnej na rzecz cudzoziemców w 2017 r”.

d212kp2

Zobacz także: Narada w samolocie ws. Brexitu. "Musimy dwie zwaśnione strony sprowadzać do wspólnego stołu"

Satysfakcji z wyroku nie krył przewodniczący Komitetu Wykonawczego PiS Krzysztof Sobolewski. "Kłamcy z PSL i Miłoszku - czekamy na przeprosiny za wasze kłamstwa nt. premiera Mateusza Morawieckiego. Proszę rezerować 5 stronę w Super Expressie" - napisał na Twitterze, zwracając się do prezesa Forum Młodych Ludowców Miłosza Motyki.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d212kp2

Podziel się opinią

Share

d212kp2

d212kp2
Więcej tematów