Trwa ładowanie...
d2hdlor
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Przyszły szef MSZ: nie zmienimy zobowiązań wobec uchodźców

- Polska nie ma obowiązku przyjmować imigrantów zarobkowych, ponieważ sami jesteśmy dostarczycielem milionów emigrantów zarobkowych dla Europy - powiedział na antenie TVN24 Witold Waszczykowski, przyszły minister spraw zagranicznych.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Przyszły szef MSZ: nie zmienimy zobowiązań wobec uchodźców
(PAP, Fot: Grzegorz Michałowski)
d2hdlor

Waszczykowski, zapytany o imigrantów, odpowiedział: - Polska nie zmieni zobowiązań wobec uchodźców. Wszyscy, którzy uchodzą z obszarów wojny i wykażą, że byli albo mogą być represjonowani, gdyby tam wrócili, mają prawo ubiegania się o azyl polityczny i Polska ma obowiązek rozpatrzyć wnioski o azyl.

Dodał, że nie oznacza to, że Polska ma obowiązek przyjmowania kwot imigrantów "w ciemno", bo każda sprawa jest indywidualna.

Waszczykowski odpowiadał również na pytanie o relacje z Niemcami. Mówił, że z Niemcami do dyskusji są kwestie bezpieczeństwa regionu w ramach NATO, polityki energetycznej i klimatycznej. - To kwestie do rozwiązania przez spokojną, cierpliwą dyplomację i perswazję - powiedział.

Waszczykowski dodał, że nie ma pretensji o to, w jaki sposób Angela Merkel prowadziła politykę wobec migrantów. - Jest krytykowana w Niemczech, bo popełniła błąd: nie rozróżniła uchodźców od imigrantów - ocenił.

d2hdlor

Podziel się opinią

Share

d2hdlor

d2hdlor
Więcej tematów