Trwa ładowanie...
d3rrcme

Przez telefon wywołał alarm bombowy. Tłumaczył, że się przejęzyczył

Telefoniczne pomyłki często bywają źródłem nieporozumień. Kiedy jedna z nich staje się powodem do uziemienia lotniska i wywołania alarmu bombowego, przestaje być zabawnie. Tak właśnie stało się w Bombaju, gdzie biznesmen zadzwonił do władz portu lotniczego z zapytaniem o opóźnienie jego lotu. Niestety został opacznie zrozumiany.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Lotnisko w Bombaju uziemił jeden telefon
Lotnisko w Bombaju uziemił jeden telefon (Shutterstock.com)
d3rrcme

Obywatel Indii został oskarżony o wywołanie alarmu bombowego w porcie lotniczym króla Śiwadźiego w Bombaju. On sam upiera się jednak, że został po prostu źle zrozumiany i chciał tylko sprawdzić opóźnienie swojego lotu. Niestety jego tłumaczenia na niewiele się zdały i mężczyznę na lotnisku zatrzymała policja.

45-letni Vinod Moorjani, biznesmen i dyrektor w jednej z amerykańskich firm, został oskarżony o użycie przez telefon słów "bomb hai" lub "bomb fata hai", czyli "jest bomba" lub "bomba wybuchła". Zwrot miał paść w czasie rozmowy telefonicznej z pracownikami lotniska. Moorjani twierdzi jednak, że użył skrótu "Bom-Del", od używanego w lotnictwie skrótu BOM, opisującego kurs między Bombajem a New Delhi.

W stolicy Indii miał przesiąść się w samolot do Włoch, a następnie do Virginii w USA. Podróżował wraz z żoną i dziećmi. Władze lotniska twierdzą, że Moorjani skontaktował się z nimi po tym, jak zdenerwowały go kolejne opóźnienia lotu do New Delhi. Miał celowo uziemić lotnisko, żeby loty zostały odwołane. Dzięki temu mógłby kontynuować podróż do stolicy. Moojaniemu postawiono zarzut m.in. zastraszania.

Zobacz też: Alarm bombowy na pokładzie samolotu

Jesteś na kupnie nowego sprzętu RTV lub AGD i nie chcesz przepłacać? Zobacz stronę Media Expert kody rabatowe.

d3rrcme

Podziel się opinią

Share
d3rrcme
d3rrcme
Więcej tematów