Trwa ładowanie...

Przez godzinę Ziemię ogarnie ciemność


"Godzina dla Ziemi" jest największą na świecie akcją społeczną prowadzoną na rzecz ochrony naszej planety przed zmianami klimatycznymi. Pierwszy raz zorganizowana została w Sydney w 2007 r.

Przez godzinę Ziemię ogarnie ciemnośćŹródło: PAP/EPA, fot: AHMAD YUSNI
dwomlka
dwomlka

W sobotę na godzinę wyłączone zostało oświetlenie w gmachu Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. W ten sposób KPRM uczestniczyć będzie w ogólnoświatowej akcji "Godzina dla Ziemi", która organizowana jest przez organizację ekologiczną WWF.

Kancelaria Prezesa Rady Ministrów kolejny już raz weźmie udział w tej inicjatywie, która uświadomić ma społeczeństwu zagrożenia związane ze zmianami klimatu. Przez godzinę siedziba premiera będzie miała wygaszoną iluminację, a wewnątrz budynku pozostawione zostanie jedynie oświetlenie niezbędne ze względów bezpieczeństwa.

Architektoniczne wizytówki australijskiego Sydney - monumentalny most portowy i pobliski gmach opery - pogrążyły się w sobotę w ciemnościach, gdy Australijczycy wyłączyli światła na Godzinę Ziemi, by zwrócić uwagę na konieczność walki ze zmianami klimatu.

dwomlka

Setki znanych obiektów na całym świecie, w tym Katedra Narodowa w Waszyngtonie, londyński Big Ben i Wielki Mur Chiński zostały bądź zostaną zaciemnione o godzinie 20.30 czasu lokalnego.

Według mającej swą siedzibę w Waszyngtonie organizacji ekologicznej WWF, która patronuje Godzinie Ziemi, w bieżącym roku wyłączanie świateł odbędzie się w 147 krajach - czyli w 22 więcej niż w roku ubiegłym. W tym roku do akcji dołączyły między innymi Libia, Algieria, Butan i Gujana Francuska.

dwomlka
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dwomlka
Więcej tematów