Przez godzinę Ziemię ogarnie ciemność
"Godzina dla Ziemi" jest największą na świecie akcją społeczną prowadzoną na rzecz ochrony naszej planety przed zmianami klimatycznymi. Pierwszy raz zorganizowana została w Sydney w 2007 r.
31.03.2012 | aktual.: 31.03.2012 21:21
Zalogowani mogą więcej
Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika
W sobotę na godzinę wyłączone zostało oświetlenie w gmachu Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. W ten sposób KPRM uczestniczyć będzie w ogólnoświatowej akcji "Godzina dla Ziemi", która organizowana jest przez organizację ekologiczną WWF.
Kancelaria Prezesa Rady Ministrów kolejny już raz weźmie udział w tej inicjatywie, która uświadomić ma społeczeństwu zagrożenia związane ze zmianami klimatu. Przez godzinę siedziba premiera będzie miała wygaszoną iluminację, a wewnątrz budynku pozostawione zostanie jedynie oświetlenie niezbędne ze względów bezpieczeństwa.
Architektoniczne wizytówki australijskiego Sydney - monumentalny most portowy i pobliski gmach opery - pogrążyły się w sobotę w ciemnościach, gdy Australijczycy wyłączyli światła na Godzinę Ziemi, by zwrócić uwagę na konieczność walki ze zmianami klimatu.
Setki znanych obiektów na całym świecie, w tym Katedra Narodowa w Waszyngtonie, londyński Big Ben i Wielki Mur Chiński zostały bądź zostaną zaciemnione o godzinie 20.30 czasu lokalnego.
Według mającej swą siedzibę w Waszyngtonie organizacji ekologicznej WWF, która patronuje Godzinie Ziemi, w bieżącym roku wyłączanie świateł odbędzie się w 147 krajach - czyli w 22 więcej niż w roku ubiegłym. W tym roku do akcji dołączyły między innymi Libia, Algieria, Butan i Gujana Francuska.