Trwa ładowanie...
pożyczki
05-02-2009 10:39

Przestajemy płacić należności

Już widać, że konsumenci gorzej spłacają swoje należności - uważa Adam Łącki, prezes Krajowego Rejestru Długów.

Przestajemy płacić należnościŹródło: Jupiterimages
d403k5h
d403k5h

Poranny gość Radia PIN skazuje na najnowsze badania Rejestru i Instytutu Rozwoju Gospodarczego Szkoły Głównej Handlowej. Z badań tych wynika, że największe problemy mają użytkownicy kart kredytowych. Jednak nie tylko oni. Coraz częściej nie mamy pieniędzy na opłaty czynszu czy rachunków za telefony komórkowe i stacjonarne. Według Adama Łąckiego, można zaobserwować gorsze zachowania płatnicze.

Osoby takie w najbliższym czasie mogą złożyć wnioski o upadłość konsumencką - dodaje Adam Łącki. Drugi z porannych gości Radia PIN Piotr Białowolski z Instytutu Rozwoju Gospodarczego Szkoły Głównej Handlowej uważa, że mimo trudnej sytuacji polski konsument nie najgorzej radzi sobie z kryzysem, a ostatnimi rzeczami, które zaprzestaje płacić, są kredyty i pożyczki.

d403k5h
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d403k5h
Więcej tematów

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj