Trwa ładowanie...

Przemysław Czarnek odpowiada na protesty. "Sztucznie podgrzewana manipulacja"

Przemysław Czarnek ma objąć stanowisko szefa połączonych resortów edukacji narodowej oraz nauki i szkolnictwa wyższego. W niedzielę przed siedzibą MEN odbył się protest w tej sprawie. Polityk odpowiada manifestującym, że nie ma powodu do obaw. - Spokojnie. Nie lękajcie się - mówi.

Share
Przemysław Czarnek odpowiada na protesty: nie lękajcie się
Przemysław Czarnek odpowiada na protesty: nie lękajcie sięŹródło: PAP, fot: PAP/Wojtek Jargiło, Wojtek Jargi³o
dkmqwy6

Kilkaset osób protestowało w niedzielę przed siedzibą Ministerstwa Edukacji Narodowej w Warszawie. Demonstranci nie chcą, aby na czele połączonych resortów edukacji narodowej oraz nauki i szkolnictwa wyższego stał Przemysław Czarnek. Wypominają mu homofobiczne wypowiedzi. Polityk na stanowisko ma zostać zaprzysiężony w poniedziałek.

Przemysław Czarnek nowym minister edukacji i nauki. Manifestacja przed MEN

Protest odbył się pod hasłem: "Żądamy edukacji. Nie indoktrynacji". Jego uczestnicy chcą takiego ministra edukacji i nauki, który "nie będzie selekcjonował dzieci pod kątem ich orientacji seksualnej i będzie przestrzegał ich praw do równego dostępu do edukacji". - Panie ministrze! Ma pan krew na rękach! I mam nadzieję, że słyszy pan dziś nas wszystkich. Bo my tego nie zapomnimy - mówił Mikołaj Orłowski z Młodych Razem.

Do zarzutów w rozmowie z PAP odniósł się sam zainteresowany. Według Czarnka obawy manifestujących są "zupełnie niezrozumiałe". Dodaje, że to "sztucznie podgrzewana manipulacja". - Spokojnie. Nie lękajcie się. Wszystko, co będę robił, będzie bazowało wyłącznie na prawie i będzie w granicach obowiązującego porządku prawnego. Transparentnie i w dialogu ze środowiskiem nauczycielskim i akademickim. Bez obaw - uspokaja polityk.

dkmqwy6

Incydent w MEN. Joanna Scheuring-Wilegus: nie miałabym oporów, by taki napis wykonać

Źródło: PAP

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
dkmqwy6

Podziel się opinią

Share
dkmqwy6
dkmqwy6
Więcej tematów