Trwa ładowanie...

Przemyśl. Zmienił wygląd i wyjechał do Anglii. Policja i tak go odnalazła

Dzięki współpracy policjantów z Polski i Anglii udało się zatrzymać 33-latka z Przemyśla. Mężczyzna od trzech lat ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości. Za podejrzanym został wydany Europejski Nakaz Aresztowania. Za 33-latkiem wszczęto poszukiwania międzynarodowe m.in. za przestępstwa narkotykowe. Mieszkańca Przemyśla odnaleziono w Wielkiej Brytanii.

Share
Współpraca policji z Polski i Anglii (zdjęcie ilustracyjne)
Współpraca policji z Polski i Anglii (zdjęcie ilustracyjne) Źródło: East News, Fot: ARKADIUSZ ZIOLEK
d3iruu4

Policja 33-latka, za którym zostały wysłane listy gończe, poszukiwała od stycznia 2018 roku. Mężczyzna ma do odbycia karę czterech lat więzienia m.in. za przestępstwa narkotykowe i prowadzenie pojazdu mimo cofniętych uprawnień do kierowania.

Przemyśl. 33-latek zmienił swój wygląd

"Osoby, które ukrywają się przed wymiarem sprawiedliwości, często zmieniają miejsce swojego zamieszkania, swój wygląd czy tożsamość. Zdarzają się sytuacje, że wyjeżdżają z kraju, ukrywają się u swojej rodziny lub znajomych. Podobnie było i w tym przypadku" - czytamy na stronie podkarpackiej policji.

d3iruu4

33-latek zmienił swój wygląd, tożsamość i wyprowadził się poza granice Polski. Śledczy w kwietniu 2021 roku ustalili, że mieszkaniec Przemyśla przebywa w Anglii.

Z zebranych informacji wynikało, że podejrzany w Wielkiej Brytanii także może dopuszczać się tych samych przestępstw, co na terenie Polski.

"Zdobyte informacje zostały przekazane do zespołu ENFAST w Wydziale Poszukiwań Komendy Głównej Policji. Jest to policyjna międzynarodowa sieć współpracy, która zajmuje się poszukiwaniem najgroźniejszych przestępców. Polscy oraz angielscy stróże prawa z nowo powstałej komórki do spraw poszukiwań National Extradition Unit International Crime Coordination Centre, połączyli swoje siły. Na bieżąco wymieniali się informacjami i opracowywali plan zatrzymania 33-latka" - czytamy w komunikacie funkcjonariuszy.

Efektem międzynarodowej współpracy policji było zatrzymanie mieszkańca Przemyśla na terenie Wielkiej Brytanii. 33-latek kompletnie zmienił swój wygląd, m.in. zapuścił włosy. Posługiwał się także innymi danym. Mimo to śledczy szybko go zidentyfikowali. Mężczyzna czeka teraz na ekstradycję do Polski.

d3iruu4

Źródło: Policja Podkarpacka

Zobacz też: To zdjęcie obiegło świat. U wybrzeży Hiszpanii rozgrywa się prawdziwy dramat

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d3iruu4

Podziel się opinią

Share
d3iruu4
d3iruu4
Więcej tematów