Trwa ładowanie...
d1q4wcr

Przemyśl: przesyłka z podejrzaną substancją w sądzie. Na paczce widniał napis "wąglik"

Do Sądu Okręgowego w Przemyślu trafiła przesyłka z podejrzaną zawartością. Na paczce widniał napis "wąglik". Budynek został zamknięty, nikt nie może wyjść na zewnątrz.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Przemyśl: przesyłka z podejrzaną substancją w sądzie. Na paczce widniał napis "wąglik"
Przemyśl: przesyłka z podejrzaną substancją w sądzie. Na paczce widniał napis "wąglik" (Materiały prasowe, Fot: Creandi.pl)
d1q4wcr

Przemyśl: podejrzana przesyłka w sądzie. Ul. Konarskiego zamknięta

Do Sądu Okręgowego przy ul. Konarskiego w Przemyślu trafiła przesyłka z podejrzaną zawartością, na której widniał napis "wąglik". Budynek i teren wokół został zamknięty. W sądzie znajdują się w sumie 103 osoby, nikt nie może wyjść na zewnątrz.

- Zgłoszenie dotyczy przesyłki z wąglikiem, który miał znajdować się w kopercie. W tej chwili spośród wszystkich osób, które znajdują się w sądzie, separujemy te, które mogły mieć kontakt z podejrzaną przesyłką - mówi mł. bryg. Grzegorz Latusek z przemyskiej Państwowej Straży Pożarnej, cytowany przez Polska Times.

d1q4wcr

Na miejscu pracują strażacy, pogotowie ratunkowe, policja i sanepid. Do budynku dotrali także strażacy z grupy ratownictwa chemicznego. Ich gównym zadaniem będzie przebadanie podejrzanej substancji. Wówczas zapadnie decyzja odnośnie zgromadzonych w budynku osób.

Przemyśl: podejrzane przesyłki z rzekomym "wąglikiem" nie tylko w sądzie

Strażacy wynieśli z budynku sądu podejrzaną substancję. Zostanie przebadana przez wojskowych specjalistów. Okazało się jednak, że przesyłce była także informacja o dwóch bombach, które rzekomo mają znajdować się w budynku sądu. Podjęto decyzję o ewakuowaniu pobliskich budynków: Miejskiej Biblioteki Publicznej, Szkoły Podstawowej nr 5 i Centrum Kulturalnego. Budynek sprawdzą pirotechnicy.

- Obecności wąglika w budynku sądu nie stwierdzono - przekazał Marek Janowski, rzecznik prasowy Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Przemyślu. Z sądu wyprowadzono zjandujące sie w nim osoby - podaje portal Nowiny24.

d1q4wcr

Trzy osoby, które miały kontakt z podejrzaną substancją w Sądzie Okręgowym, zostały przetransportowane przez załogę pogotowia ratunkowego do szpitala na badania kontrolne. Ruch na ul. Konarskiego został wznowiony.

Pojawiły się informacje, że przesyłki z rzekomym wąglikiem dotarły również do budynku przy ul. Waygarta, w którym mieszczą się prokuratury: rejonowa i okręgowa. Pracę rozpoczęły specjalistyczne służby.

d1q4wcr

Podziel się opinią

Share

d1q4wcr

d1q4wcr
Więcej tematów