Trwa ładowanie...
debkr0k

Przemycali cudzoziemców. Zarobili na tym niemal milion euro

Funkcjonariusze CBŚP rozbili grupę przestępczą, która zajmowała się przemycaniem do Polski cudzoziemców. Zatrzymano cztery osoby, z czego trzy tymczasowo aresztowano. W sprawie występuje już 28 podejrzanych, którym łącznie przedstawiono 248 zarzutów.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
CBŚP rozbiła grupę przestępczą
CBŚP rozbiła grupę przestępczą (CBŚP)
debkr0k

W Warszawie i na północy Mazowsza policjanci CBŚP wspólnie ze Strażą Graniczną zatrzymali cztery osoby podejrzane o udział w zorganizowanej grupie przestępczej. Jej członkowie ułatwiali legalizację pobytu cudzoziemcom na terenie Polski. To już kolejne zatrzymania w tej sprawie. Za przestępstwa odpowie 28 podejrzanych, którym łącznie przedstawiono 248 zarzutów.

Z ustaleń CBŚP wynika, że członkowie grupy organizowali cudzoziemcom dokumenty pozwalające na ubieganie się o zezwolenie na pobyt czasowy i pracę. Reprezentowali ich też w prowadzonych postępowaniach administracyjnych.

CBŚP

Według śledczych grupa mogła przemycić do Polski ponad 600 cudzoziemców, m.in. obywateli Pakistanu, Syrii, Algierii, Iraku, Egiptu, Libii, Iranu czy Indii. Według szacunków funkcjonariuszy członkowie grupy zarobili blisko 920 tys. euro.

debkr0k

CBŚP nie wyklucza kolejnych zatrzymań.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

debkr0k

Podziel się opinią

Share

debkr0k

debkr0k
Więcej tematów