Trwa ładowanie...
d12lwbz

Przemowa prezydenta przed Pomnikiem Powstania: Dzięki bohaterom jesteśmy w wolnej i niepodległej Polsce

- Mamy suwerenne, niepodległe wolne państwo, które nie zależy od nikogo. Żadnego dyktatu, o to właśnie walczyły pokolenia - prezydent Andrzej Duda na dzień przed 74. rocznicą Powstania Warszawskiego przemawiał w stolicy.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Andrzej Duda przemawiał przed Pomnikiem Powstania
Andrzej Duda przemawiał przed Pomnikiem Powstania (East News, Fot: Tomasz Jastrzebowski/REPORTER)
d12lwbz

Andrzej Duda przemawiał na uroczystym Apelu Poległych, poprzedzającym rocznicę Powstania Warszawskiego. Prezydent podkreślał, że dzięki powstańcom Polska wygląda dziś tak jak wygląda.

- To dzięki wam, dzięki waszemu heroicznemu zrywowi tamtego sierpnia. Dzięki wam bohaterom Powstania Warszawskiego jesteśmy dziś tacy, jacy jesteśmy i jesteśmy w wolnej, niepodległej, suwerennej Polsce - apelował Andrzej Duda.

d12lwbz

Prezydent, polski naród porównał do drzewa, którego "wandale tną nożami korę, zostawiają ślady, odcinają gałęzie "dodając, że mimo wszystko to drzewo "rośnie, bo ma pamięć i pragnienie pnięcia się w górę do wolności, do swobody i dynamicznego rozwoju".

W swoim wystąpieniu prezydent kilkukrotnie podkreślał, że żyjemy w wolnym, suwerennym i niepodległym państwie, które jest zasługą powstańców i wcześniejszych pokoleń, które wiedziało "co to jest wolność" i o nią walczyło.

Pod Pomnikiem Powstania Andrzej Duda uznał, że państwo podziemne organizowane od 1939 roku jest nadal skuteczne. Dodał, że Polacy nadal trwają mimo nieszczęść, jakie spotkało Polskę i Warszawę .

d12lwbz

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz także: Spełnijmy marzenie Powstańca

d12lwbz

Podziel się opinią

Share
d12lwbz
d12lwbz
Więcej tematów