Trwa ładowanie...

Incydent na obchodach rocznicy powstania warszawskiego. Przerwano weteranowi. "Kończymy"

Podczas uroczystości związanych z obchodami 74. rocznicy wybuchu powstania warszawskiego doszło do nieprzyjemnego incydentu. Dyrektor Muzeum Powstania Warszawskiego przerwał przemówienie jednego z weteranów walk w stolicy. Powstaniec jednak nie dał zbić się z tropu i dokończył wypowiedź.

Share
Incydent na obchodach rocznicy powstania warszawskiego. Przerwano weteranowi. "Kończymy"Źródło: East News
d8z6tjj

W wydarzeniu brali udział m.in. prezydent Andrzej Duda, Dyrektor Muzeum Powstania Warszawskiego Jan Ołdakowski oraz weterani walk o Warszawę z 1944 roku. Podczas uroczystości zabrał głos 95-letni uczestnik powstania. Mężczyzna opowiadał m.in. o przebiegu starć w stolicy.

- Jestem żołnierzem Woli, Starówki i Śródmieścia. Dlaczego Powstanie upadło? Dlatego że mieliśmy złych dowódców, uciekli ze Starówki, zostawili na zatracenie szpitale - wspominał.

W pewnym momencie przemówienie weterana przerwał dyrektor Ołdakowski, próbując zakończyć uroczystość. - Szanowni Państwo, na tym kończymy uroczystość wręczenia odznaczeń państwowych, dziękuję - powiedział.

d8z6tjj

Po chwili dołączył do niego Andrzej Duda, który zaczął ściskać rękę powstańca. Obecność dyrektora muzeum oraz prezydenta nie speszyła 95-latka, który zamiast zakończyć wystąpienie, zaapelował do Andrzeja Dudy.

Zobacz także: Gawłowski po wyjściu z aresztu: stoję z otwartą przyłbicą, niczego się nie obawiam

- Panie prezydencie, jedyne odznaczenie dla warszawiaków to Virtuti Militari. A jak nas uhonorowała pani premier Suchocka? To wiemy. Zabrała inwalidom wojennym połowę emerytury, połowę renty. Mam 95 lat i, panie prezydencie, tylko Virtuti Militari tutaj się należy, nie ma innego odznaczenia - stwierdził.

Mimo sugestii, by kończył i obecności na scenie Dudy i Ołdakowskiego, powstaniec kontynuował wspomnienia - dziękował księżom, którzy "namaścili powstańców" do walki, mówił, ile razy został ranny. Gdy mężczyzna dokończył swoje przemówienie, Duda podziękował mu za jego wspomnienia, a uroczystość toczyła się dalej.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d8z6tjj
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d8z6tjj
d8z6tjj
Więcej tematów