Trwa ładowanie...

Przekop Mierzei Wiślanej na finiszu. Historyczny moment pokonania śluzy

Prace prowadzone na terenie Mierzei Wiślanej idą pełną parą. W ostatnich dniach udało się praktycznie domknąć kolejny etap wielkiej inwestycji. Pierwsza jednostka przepłynęła już przez śluzę - to wydarzenie zostało uznane wręcz za historyczne.

Przekop przez Mierzeję Wiślaną
Przekop przez Mierzeję Wiślaną Źródło: Forum, Łukasz Dejnarowicz, fot: Lukasz Dejnarowicz / Forum
d33r7eo
d33r7eo

Nad inwestycją związaną z połączeniem Zalewu Wiślanego oraz Zatoki Gdańskiej czuwa firma NDI. To ona zajmowała się wykonaniem przekopu. Obecnie prace są praktycznie na ukończeniu. Śluza została już wypełniona wodą do docelowego poziomu. Dzięki temu możliwe było pierwsze przepłynięcie przez nową śluzę. To wielkie wydarzenie zostało uwiecznione przez portal namierzeje.pl.

Przekop Mierzei Wiślanej | Przepłynęła pierwsza jednostka. Testy śluzy | 14.06.2022

Intensywne prace na ukończeniu

Jak informuje wykonawca inwestycji na Mierzei Wiślanej, udało się już zrealizować większość prac na terenie portu osłonowego oraz sztucznej wyspy. Obecnie trwają testy urządzeń potrzebnych do tego, by można było swobodnie przepływać przez kanał. Pierwsza taka próba przepłynięcia już została przeprowadzona i zakończyła się sukcesem. Tym, co jeszcze zostało do wykonania, jest ukończenie montażu wyposażenia hydrotechnicznego, a także testy działania bram i mostów obrotowych z Nadrzędnego Systemu Sterowania.

Rosja demonstruje siłę na Morzu Bałtyckim. Manewry rosyjskiej floty przy granicy z Polską

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d33r7eo
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d33r7eo
Więcej tematów