Trwa ładowanie...
ycipk-3oef16
ycipk-3oef16

Przejście graniczne między Egiptem a Strefą Gazy otwarte na trzy dni

Egipt otworzył na trzy dni przejście graniczne Rafah do Strefy Gazy. Pozostaje ono ważną "bramą", przez którą docierają do Strefy niezbędne towary, odkąd w 2007 r. Izrael rozpoczął jej blokadę - podała lokalna palestyńska agencja prasowa Maan.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
ycipk-3oef16

Wskutek niestabilnej sytuacji politycznej w Egipcie i obaw Kairu przed infiltracją ze strony islamskich ekstremistów władze egipskie tylko od czasu do czasu otwierają to przejście graniczne i utrzymują tam ścisłe kontrole.

Ograniczenia w legalnym ruchu granicznym stosowane przez władze Egiptu podyktowane są również napiętą sytuacją na półwyspie Synaj, gdzie wojsko egipskie prowadzi operacje przeciwko zbrojnym grupom radykalnych islamistów i przemytnikom korzystającym z tuneli wykopywanych nielegalnie pod granicą między Strefą Gazy a terytorium egipskim.

Tunele te, nieustannie zasypywane przez Egipcjan i ryte na nowo pod ziemią przez mieszkańców Strefy Gazy (jeden z najdłuższych, zasypanych na początku ub.r., miał ponad kilometr długości) zasilają Strefę w minimum najniezbędniejszych towarów.

ycipk-3oef16

W Strefie Gazy, jednym z najgęściej zaludnionych terytoriów świata, na 367 kilometrach kwadratowych mieszka 1,6 miliona Palestyńczyków.

Polub WP Wiadomości
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Ważne
0
Smutne
0
Ciekawe
0
Irytujące
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-3oef16

ycipk-3oef16
ycipk-3oef16