Trwa ładowanie...

Przedszkolanka zwolniona. Powodem komentarz o 4-letniej migrantce

To historia o tym, jak jeden komentarz może wpłynąć na nasze życie. Jak informują media, w Katowicach zwolniono przedszkolankę w jednej z prywatnych placówek. Powód? Wpis w sieci, w którym kobieta odniosła się do zaginięcia 4-letniej migrantki na granicy z Polską.

Katowice. Przedszkolankę zwolniono za wpis o zaginionej 4-letniej migrantce Katowice. Przedszkolankę zwolniono za wpis o zaginionej 4-letniej migrantce Źródło: Pixabay
d2pxbyn
d2pxbyn

O zaginięciu 4-letniego dziecka migrantów na granicy z Polską informowaliśmy w Wirtualnej Polsce. Do dramatu w nocy z 6 na 7 grudnia w pobliżu Dubnicy Kurpiowskiej.

Katowice. Przedszkolanka zwolniona za wpis o zaginionej 4-latce

Jak relacjonowali aktywiści z "Grupy Granica", rodzice stracili z oczu dziecko, gdy natrafili na patrol polskich funkcjonariuszy. Straż Graniczna wywiozła rodziców 4-latki na teren Białorusi. Dziewczynka została z mężczyzną, który pomagał ją nieść. Nie wiadomo, co się z nimi stało.

Sytuacja była głośno opisywana w mediach. Do jednego ze wpisów odniosła się przedszkolanka z Katowic. "Wśród swoich zaginęła? Niech w końcu wracają do siebie.." - napisała kobieta.

PO wycofuje się z likwidacji TVP Info. Zaskakujące słowa Kidawy-Błońskiej

Zaginęła 4-letnia Eileen. Przedszkolanka zamieściła wpis

Wpis zauważyli pracownicy Ośrodka Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych, którzy nagłośnili sprawę, przy zachowaniu anonimowości przedszkolanki.

d2pxbyn

Jak informuje "Gazeta Wyborcza", wiadomość o wpisie pracownicy szybko trafiła do dyrekcji placówki. Przedszkole wydało w sprawie specjalne oświadczenie.

Katowice. Przedszkolanka o zaginionej 4-latce. Placówka komentuje

"Kierownictwo Centrum Edukacji Familia oświadcza, że wyraża stanowczą dezaprobatę wobec postawy przyjętej przez naszą pracownicę w komentarzu jej autorstwa" - czytamy. "Drzwi naszej placówki są otwarte dla wszystkich dzieci bez podziału na rasę czy pochodzenie" - podkreślono w oświadczeniu przedszkola z Katowic.

Dalej władze placówki zaznaczają, ze jeżeli informacje o wpisie pracownicy się potwierdzą, zakończy współpracę z pracownicą.

d2pxbyn

Jak wynika z kolejnego wpisu dyrekcji placówki, przedszkolanka została zwolniona. "Centrum Edukacji Familia oświadcza, że z dniem dzisiejszym tj. 09.12.2021r. ustała współpraca z panią Katarzyną" - napisano.

Źródło: "Gazeta Wyborcza"

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d2pxbyn
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2pxbyn
Więcej tematów