Trwa ładowanie...
d3dc00k

Prowokatorzy w "grupie młodych patriotów"? Szydło: za rządów PO mogli wzniecać burdy

"Polska jest krajem wolnym od antysemityzmu i rasizmu, a ci, którzy mówią inaczej po prostu rozmijają się z prawdą. Nie należy marginalnych incydentów utożsamiać z całym narodem” – to komentarz premier Beaty Szydło ws. rezolucji Parlamentu Europejskiego dotyczącej Polski.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Premier Beata Szydło
Premier Beata Szydło (Agencja Gazeta, Fot: Sławomir Kamiński)
d3dc00k

Rezolucja wzywa polski rząd do przestrzegania postanowień dotyczących praworządności i praw podstawowych, zapisanych w traktatach. Oburzenie podczas debaty wywołała wypowiedź Guya Verhofstadta, nawiązująca do niedawnego Marszu Niepodległości w Warszawie. - Tysiące faszystów, neonazistów i zwolenników supremacji białej rasy przemaszerowało 300 km od Auschwitz - mówił belgijski polityk. Eurodeputowani PiS w ramach protestu wyszli z sali plenarnej.

Zobacz też: Al-Jazeera ostro komentuje sytuację w Polsce

Beata Szydło uważa, że "pod rządami Prawa i Sprawiedliwości owoce wzrostu gospodarczego przestają być transferowane za granicę i do wąskich grup interesu w kraju” i "to jest groźne dla europejskich elit i silnych graczy”. Tak tłumaczy "falę ataków" na nasz kraj.

d3dc00k

Szydło podkreśliła w rozmowie z wPolityce.pl, że w Polsce nie ma represji politycznych. "To przykre, że nasza opozycja idzie ramię w ramię z ludźmi, którzy komunistów uważają za demokratów. Polacy pamiętają, jaka w PRL była demokracja” - powiedziała.

Premier przypomniała, że gdy "za rządu PO płonęły wozy satelitarne mediów, dochodziło do ataków i aktów agresji, Europa nie widziała problemu”.

Szydło odniosła się też do zarzutów wobec Marszu Niepodległości, na którym pojawiły sie rasistowskie hasła, komentowane negatywnie również za granicą. "W grupie głównie młodych patriotów z flagami znaleźli się prowokatorzy. Za rządów PO mogli oni wzniecać burdy. Dziś pod rządami Prawa i Sprawiedliwości jest to niemożliwe. Internauci wytropili, że środowiska, które miały prowokacyjne transparenty mają prorosyjskie sympatię. Za rządów PiS skrajne ruchy będą w Polsce na absolutnym marginesie” – powiedziała premier.

Przeczytaj też:"Skandaliczne wydarzenia w PE". Stanowcza reakcja premier Szydło

Źródło: wPolityce.pl

d3dc00k

Podziel się opinią

Share

d3dc00k

d3dc00k
Więcej tematów