Trwa ładowanie...

Prowokacje ze strony Białorusi? Ukraińcy nie mogą tego wykluczyć

Sztab generalny Sił Zbrojnych Ukrainy spodziewa się prowokacji na terenach graniczących z Białorusią. Informuje o tym w najnowszym komunikacie, który został opublikowany w mediach społecznościowych w niedzielę.

Prowokacje ze strony Białorusi? Ukraińcy nie mogą tego wykluczyć Prowokacje ze strony Białorusi? Ukraińcy nie mogą tego wykluczyć Źródło: PAP, fot: Wojciech Pacewicz
d4ikeqe

Według sztabu utrzymuje się ryzyko ataków rakietowo-bombowych na terytorium Ukrainy z terenu Białorusi. W rejonach przygranicznych nie można wykluczyć również prowokacji z udziałem sił zbrojnych Białorusi.

W ostatnich tygodniach Białoruś rozmieściła swoje wojsko na granicy z Ukrainą. Białoruskie ministerstwo obrony tłumaczyło to "reakcją na obecność 20 tys. żołnierzy na sąsiednim terytorium".

Ministerstwo Spraw Wewnętrznych Ukrainy jest jednak przekonane, że operacja lądowa armii białoruskiej jest małoprawdopodobna. Zaznaczono, że obecnie na Białorusi nie ma grup ofensywnych, które byłyby gotowe do pełnego ataku.

d4ikeqe

"W celu sprawdzenia gotowości do wykonania przydzielonych zadań, jedna dywizja rakietowa 465. Brygady Rakietowej Sił Zbrojnych Republiki Białorusi przemieszcza się z miejsca stałego rozmieszczenia w rejon docelowy" - poinformowano.

Według agencji BelTA "celem ćwiczeń jest ocena gotowości i zdolności personelu do szybkiego reagowania na ewentualne kryzysy. Jednostki wojskowe będą działać na nieznanych obszarach w szybko zmieniającym się środowisku". Jednocześnie skład sił biorących udział w kontroli, jak poinformowano, będzie stopniowo zwiększany.

Źródło: PAP, 24tv.ua

Zobacz też: Franciszek za Moskwą? "Jan Paweł II dawno byłby już w Kijowie"

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d4ikeqe
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

d4ikeqe
Więcej tematów