Trwa ładowanie...
d83n62c

Protesty wyborcze PiS. Kolejny krytyczny głos, tym razem OKW w Koszalinie

Sąd Najwyższy jest w trakcie rozpatrywania protestów wyborczych. Z niektórymi z nich zapoznały się już PKW i OKW. Kolejny raz słyszymy, że protest wyborczy Prawa i Sprawiedliwości nie będzie rozpoznany pozytywnie.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Kolejne niedobre informacje dla PiS
Kolejne niedobre informacje dla PiS (East News, Fot: Tomasz Paczos/Fotonova)
d83n62c

Ostateczna decyzja w sprawie protestów wyborczych należy do SN. Już teraz wiemy miedzy innymi, co o proteście PiS sądzi w sprawie powtórnego przeliczenia głosów oddanych w okręgu nr 75 (Katowice) sądzi PKW. - Uznajemy zarzuty zawarte w proteście za bezzasadne i wnosimy o jego oddalenie. Naszym zdaniem nie uprawniają one do powtórnego przeliczenia głosów - powiedział szef PKW Wiesław Kozielewicz. Opinia Okręgowej Komisji Wyborczej w Koszalinie również nie daje PiS powodu do radości.

Jak podaje RMF FM, OKW w Koszalinie "wnioskuje o pozostawienie bez dalszego biegu protestu Komitetu Wyborczego PiS w sprawie wyborów do Senatu". Skąd taka decyzja? - Z treści uzasadnienia protestu wynika, że wnioskodawca nie posiada jakiejkolwiek wiedzy, ani tym bardziej nie wskazał jakichkolwiek dowodów na okoliczności wskazane w zarzucie - napisał do Sądu Najwyższego Marek Mazur, szef Okręgowej Komisji Wyborczej w Koszalinie.

Mazur podkreśla, że "wnioski dowodowe zawarte w proteście zmierzają tak naprawdę do zweryfikowania tezy wnioskodawcy o fałszerstwach na kartach do głosowania, która to teza jest oparta na niepotwierdzonych i (...) nieprawdziwych przesłankach".

d83n62c

Zgrzyt w opozycji ws. Senatu. Czarzasty odpowiada Kidawie-Błońskiej

Źródło: RMF FM

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d83n62c

Podziel się opinią

Share

d83n62c

d83n62c
Więcej tematów