ycipk-2inws1

Protesty we Francji. "Żółte kamizelki" starły się z policją

Paryska demonstracja "żółtych kamizelek" zakończyła się starciem z policją. Uczestnicy protestu obrzucili kamieniami i butelkami funkcjonariuszy. Ci odpowiedzieli gazem łzawiącym oraz granatami dymnymi.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
"Żółte kamizelki" ponownie starły się z policją
"Żółte kamizelki" ponownie starły się z policją (PAP)
ycipk-2inws1

W proteście w Paryżu wzięło udział kilkanaście tysięcy osób. Na Placu Republiki część uczestników demonstracji wznosiła uliczne barykady z desek, które następnie były podpalane. Za pomocą granatów dymnych i gazu łzawiącego policjantom udało się skutecznie rozproszyć najbardziej agresywną grupę demonstrantów. Przyłączyli się do niej m.in. anarchiści i młodzieżowe bandy z imigranckich gett.

Jak podaje francuski rząd, około 2000 osób odniosło obrażenia w protestach "żółtych kamizelek", które rozpoczęły się w połowie listopada ub. roku. Podczas demonstracji we Francji zginęło 10 osób.

ycipk-2inws1

Głównym celem protestów "żółtych kamizelek" we Francji jest obalenie prezydenta kraju Emmanuela Macrona oraz zmiana polityki gospodarczej. Sobotnie demonstracje, które oprócz Paryża odbyły się także w Tours, Valence, Marsylii i Bordeaux, były poświęcone ofiarom policyjnej brutalności. "Żółte kamizelki" protestowały przeciwko użyciu siły przez funkcjonariuszy, a w pierwszym szeregu protestów szły osoby poszkodowane podczas poprzednich manifestacji.

Źródło: france24.com

Zobacz także: Sellin daje radę opozycji po krzykach pod adresem Kaczyńskiego

ycipk-2inws1

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Polub WP Wiadomości
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Ważne
0
Smutne
0
Ciekawe
0
Irytujące
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-2inws1

ycipk-2inws1
ycipk-2inws1