Trwa ładowanie...
d3lehsg

Protestujący kpią z Dudy. Kontrowersyjna instalacja

Manifestanci pod Pałacem Prezydenckim imali się różnych sposobów, by wyrazić swoją dezaprobatę wobec nowelizacji ustawy o Sądzie Najwyższym. Jednym z nich była budząca duże kontrowersje instalacja...
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Andrzej Duda stał się głównym celem protestujących
Andrzej Duda stał się głównym celem protestujących (Facebook.com)
d3lehsg

Nagranie cieszy się dużą popularnością w internecie - na Facebooku zaliczyło prawie 3 tys. udostępnień, choć - co oczywiste - zdania na temat tego happeningu są podzielone. Protestujący krzyczeli również do Andrzeja Dudy "będziesz siedzieć" i skandowali "demokracja". Gniew tłumu skupił się na prezydencie, gdyż w czwartek podpisał nowelizację ustawy o Sądzie Najwyższym. Dotyczy ona m.in. sposobu wybierania I prezesa i sędziów Sądu Najwyższego.

Protest na Krakowskim Przedmieściu zakończył się starciem z policją. Policjanci użyli przeciwko protestującym gaz. Jak przekonuje warszawska policja, funkcjonariusze byli w pełni opanowani i działali profesjonalnie. Zabezpieczających demonstrację pochwalił również szef MSWiA Joachim Brudziński.

d3lehsg

Manifestanci przekonują natomiast, że policjanci niepotrzebnie użyli przeciwko nim siły, a manifestacja miała charakter pokojowy.

Zobacz także: Zaskakujący sondaż wyborczy w Warszawie. Jan Śpiewak komentuje

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3lehsg

Podziel się opinią

Share

d3lehsg

d3lehsg
Więcej tematów