Trwa ładowanie...
d19fn76

Protest w Sejmie. "Propozycja rządu to manipulacja"

Wygląda na to, że protestujący w Sejmie spędzą tam długi weekend majowy. Nie doszło do porozumienia z rządem. - Propozycja rządu to manipulacja. Prawdopodobnie spędzimy majówkę w Sejmie - stwierdzili protestujący opiekunowie osób niepełnosprawnych. Platforma reaguje wnioskiem o wotum nieufności dla Beaty Szydło i Elżbiety Rafalskiej.
Share
Nie ma porozumienia w Sejmie
Nie ma porozumienia w SejmieŹródło: PAP
d19fn76

- Przychodzimy z propozycją premiera Mateusza Morawieckiego, która uwzględnia pierwszy postulat osób protestujących w Sejmie. Mamy dobrą informację: jest 500 zł na rehabilitację osób o znacznym stopniu niepełnosprawności - powiedziała Kopcińska. Członkinie rządu spotkały się w jednej z sejmowych sal z protestującymi rodzicami osób niepełnosprawnych i tam zaprezentowali projekt. - To manipulacja - mówiła Iwona Hartwich, jedna z protestujących matek.

- Panie, które przebywają w Sejmie, zmieniły postulaty - stwierdziła rzeczniczka rządu Joanna Kopcińska.

Co zaproponował rząd?

Rzeczniczka rządu Joanna Kopcińska zapewniła w Sejmie, że rząd może przyznać 500 złotych na rehabilitację dla osób o znacznym stopniu niepełnosprawności. To częściowe spełnienie postulatu osób, które od poprzedniej środy protestują w gmachu przy Wiejskiej.

d19fn76

Projekt zakłada również, że wyroby medyczne dla osób niepełnosprawnych byłyby dostępne bez ograniczeń czasowych i ilościowych. - Jeżeli dotychczas wózek inwalidzki przysługiwał takiej osobie raz na 5 lat, projekt zakłada, że jeśli wózek ulegnie zniszczeniu, zepsuciu po roku, trzech miesiącach, przysługuje osobie niepełnosprawnej nowy. Jeżeli ktoś korzysta z pieluchomajtek, do tej pory miał limit 90 sztuk miesięcznie, może mieć 180 lub 200 w trakcie jednego miesiąca - tłumaczyła Joanna Kopcińska.

"Minister Rafalska mediom mówi, że ma po 500 zł dla niepełnosprawnych. A protestującym, że 500 zł jest, ale nie w gotówce. Niech 500+ zaczną wypłacać w chlebie i mące. Zobaczymy jak zareaguje suweren. Miłej majówki Pani Minister! Suweren zostaje w Sejmie" - napisała Joanna Scheuring-Wielgus.

Platforma chce wotum nieufności

"Od 11 dni trwa w Sejmie protest opiekunów i osób niepełnosprawnych w dalszym ciągu nie widać dobrej woli, by tym ludziom pomóc!
Dzisiaj Platforma Obywatelska składa wotum nieufności dla dwóch osób, które ponoszą pełną polityczną odpowiedzialność za przyczynę tego protestu to: Beata Szydło i Elżbieta Rafalska!" - poinformował Sławomir Neumann.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

d19fn76

Podziel się opinią

Share
d19fn76
d19fn76
Więcej tematów