Trwa ładowanie...
d764dll
Protest branży fitness w Warszawie. Powodem nowe obostrzenia

Protest branży fitness w Warszawie. Powodem nowe obostrzenia

Koronawirus w Polsce nie daje za wygraną. Nowe obostrzenia doprowadziły do zamknięcia siłowni, basenów i aquaparków w całej Polsce. Branża fitness nie zamierza godzić się z taką decyzją rządu. Start protestu w Warszawie na Placu Zamkowym o godzinie 10:00. Na miejscu jest reporter Wirtualnej Polski Klaudiusz Michalec. Zapraszamy na transmisję na żywo.
Share
d764dll

Branża fitness, mimo obostrzeń, organizuje w sobotę protest w Warszawie. W czwartek premier Mateusz Morawiecki i minister zdrowia Adam Niedzielski zapowiedzieli nowe ograniczenia w związku z gwałtownym rozwojem epidemii. Zgodnie z wytycznymi od soboty została zupełnie zawieszona działalność basenów, aquaparków i siłowni w żółtych i czerwonych strefach.

Premier zapewnił jednocześnie, że branże najbardziej dotknięte nowymi obostrzeniami otrzymają wsparcie ze strony państwa. Podkreślał również, że wprowadzenie nowych restrykcji jest konieczne. - Jestem pewien, że jako społeczeństwo jesteśmy w stanie w czasie tych kilku tygodni pokazać ogromną solidarność w obliczu epidemii. Wygramy tę walkę, ale wygramy ją tylko wtedy, kiedy solidarnie podejdziemy do tych zaleceń i rygorów, które dzisiaj wdrażamy - mówił wówczas premier.

d764dll

Właściciele klubów fitness nie zamierzają godzić się z decyzją rządu. Branża została silnie dotknięta wiosną, ponieważ wtedy siłownie i kluby fitness nie mogły działać prawie trzy miesiące. Placówki te otwarto ponownie w czerwcu w reżimie sanitarnym, a teraz znów będą musiały się zamknąć.

W piątek wieczorem Ministerstwo Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu poinformowało, że z zakazu prowadzenia działalności wyłączone są baseny, siłownie, kluby i centra fitness, które: działają w podmiotach wykonujących działalność leczniczą przeznaczonych dla pacjentów, są przeznaczone dla osób uprawiających sport w ramach współzawodnictwa sportowego, zajęć sportowych lub wydarzeń sportowych, są przeznaczone dla studentów i uczniów - w ramach zajęć na uczelni lub w szkole.

d764dll

Podziel się opinią

Share
d764dll
d764dll
Więcej tematów