Trwa ładowanie...

Propagandysta chce wskrzesić "starą praktykę". Chodzi o brygady międzynarodowe

Kremlowski propagandysta Władimir Sołowjow zaproponował na antenie państwowej telewizji, by Rosja powołała do życia brygady międzynarodowe, które walczyłyby w Ukrainie. - To stara praktyka. Dlaczego mamy powstrzymywać ludzi, którzy chcą wziąć broń i ruszyć na front? - pytał. I wymienił kraje, które mogłyby dostarczyć potencjalnych ochotników.

Władimir Sołowjow i zdjęcie brytyjskich ochotników z Brygad MiędzynarodowychWładimir Sołowjow i zdjęcie brytyjskich ochotników z Brygad MiędzynarodowychŹródło: East News
d399ta5
d399ta5

Podczas swojego środowego programu w Rossija-1 Władimir Sołowjow zaproponował, by Rosja powołała do życia "międzynarodową koalicję", która razem z nią walczyłaby w Ukrainie.

"Oś zła" Putina

- Nie rozumiem, po co Amerykanie, nawet jak atakują Grenadę (chodzi o interwencję USA na tej karaibskiej wyspie w 1983 r. - red.), montują międzynarodową koalicję. Dlaczego więc my odmawiamy sobie tej przyjemności? - pytał ironicznie.

- W Syrii są jednostki, które sami dobrze wyszkoliliśmy. W Afryce są ludzie, który nas popierają. Jest Wenezuela, jest Nikaragua, jest Kuba, jest Iran i Korea Północna. Jeśli ochotnicy z całego świata przybywają, by walczyć w korpusach Donieckiej Republiki Ludowej, to dlaczego nie dać im możliwości stworzenia korpusu międzynarodowego? - pytał.

Nowe "brygady międzynarodowe"

Przypomniał, że podczas wojny domowej w Hiszpanii istniały Brygady Międzynarodowe, które walczyły z "nazistowskimi Niemcami sprzymierzonymi z gen. Franco". - 

d399ta5

- To stara praktyka. Dlaczego mamy powstrzymywać ludzi, którzy chcą wziąć broń i ruszyć na front? Dlaczego mamy zatrzymywać naszych braci Serbów? Niektóry z nich walczą po naszej stronie tak czy inaczej w korpusach DRL - mówił.

- Ale to taka opinia laika - zakończył wywód.

Źródło: Twitter/Rossija-1

Ucieczka Rosjan. "Nie zalecam optymizmu"

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d399ta5
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

d399ta5
Więcej tematów