Trwa ładowanie...
IAR

Propaganda w rosyjskiej telewizji - "aktor" w reportażach o Ukrainie

Rosyjskie stacje telewizyjne podstawiają aktorów, którzy udają mieszkańców Ukrainy. Na takiej propagandowej wpadce zostali złapani dziennikarze telewizji: NTV, Rossija i NTS. W trzech różnych reportażach, ten sam człowiek wcielił się w trzy odmienne role.
Share
Kadr z nagrania stacji Rossija zamieszczony na YouTube
Kadr z nagrania stacji Rossija zamieszczony na YouTubeŹródło: YouTube.com
d2ixsf2

Mężczyzna przez każdą ze stacji przedstawiany jest jako Andriej. W telewizji NTV zagrał zachodniego najemnika, który przywiózł z Niemiec 500 tys. euro dla bojowników Prawego Sektora. - Sensacyjne przyznanie się obywatela Niemiec, który w rozmowie naszymi reporterami oświadczył, że przygotowywał grupę 50 najemników z różnych krajów zachodniej Europy - tak w skrócie mogli poznać Andrieja telewidzowie NTV.

Jednak już oglądający telewizję Rossija dowiedzieli się, że Andriej jest mieszkańcem Ukrainy, który został pobity przez "banderowców". - Wstrząs mózgu i oparzenia twarzy. 40-letni Andriej Pietkow nie będzie mógł chodzić jeszcze pół roku - tak opisują jego stan zdrowia rosyjscy reporterzy.

Natomiast 9 kwietnia Niezależna Telewizja Sewastopol pokazała Pietkowa, jako prorosyjskiego Ukraińca pobitego przez Prawy Sektor.

Tego typu przekłamań w rosyjskiej telewizji jest znacznie więcej. Ukraińscy dziennikarze stworzyli nawet specjalną stronę internetową, na której zamieszają wszystkie ujawnione wpadki.

d2ixsf2

Podziel się opinią

Share
d2ixsf2
d2ixsf2
Więcej tematów