Trwa ładowanie...
dojuwk0

Prokuratura zbada burzliwe obrady Sejmu z 16 grudnia

Prokuratura Okręgowa w Warszawie wszczęła śledztwo ws. obrad Sejmu w Sali Kolumnowej 16 grudnia 2016 r. - podaje Radio ZET, powołując się na własne informacje. Doniesienie w tej sprawie złożyły Platforma Obywatelska i Nowoczesna, oraz Fundacja Akcja Demokracja, Stowarzyszenie "My Naród" i osoby prywatne. Śledztwo będzie prowadzone w kierunku przekroczenia uprawnień przez funkcjonariusza publicznego.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Posłowie Prawa i Sprawiedliwości podczas głosowań w trakcie przeniesionego do Sali Kolumnowej posiedzenia Sejmu
Posłowie Prawa i Sprawiedliwości podczas głosowań w trakcie przeniesionego do Sali Kolumnowej posiedzenia Sejmu (PAP, Fot: Tomasz Gzell)
dojuwk0

Dotąd prokuratura prowadziła w tej sprawie postępowanie sprawdzające. W ramach tego postępowania analizowane były m.in. zawiadomienia Platformy Obywatelskiej i Nowoczesnej. Dotyczą one domniemanego złamania prawa przez marszałka Sejmu Marka Kuchcińskiego oraz domniemanego popełnienia przestępstwa przez ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobrę, wiceszefa MSWiA Jarosława Zielińskiego oraz nieustaloną liczebnie grupę posłów, "polegającego na wprowadzeniu do dokumentu (listy obecności) niezgodnych z rzeczywistością elementów (podpisu)".

Zawiadomienia powołują się na art. 231 kodeksu karnego, stanowiący, że funkcjonariuszowi publicznemu za przekroczenie uprawnień lub niedopełnienie obowiązków, którymi działa na szkodę interesu publicznego lub prywatnego, grozi kara pozbawienia wolności do lat 3.

dojuwk0

Podziel się opinią

Share

dojuwk0

dojuwk0
Więcej tematów