Trwa ładowanie...
ds3wprq

Prokuratura umywa ręce od zatrzymania. Chodzi o "profanację" Matki Boskiej

Prokurator nakazał przeszukać dom Elżbiety Podleśnej, ale decyzję o jej zatrzymaniu podjęli policjanci - twierdzi przedstawiciel płockiej prokuratury. Tamtejsza policja zapewnia, że działała zgodnie z przepisami. Chodzi o "profanację" Matki Boskiej.
Share
Elżbieta Podleśna została w poniedziałek zatrzymana przez policję. Zdjęcie z pikiety w Krakowie
Elżbieta Podleśna została w poniedziałek zatrzymana przez policję. Zdjęcie z pikiety w KrakowieŹródło: East News, Fot: Beata Zawrzel/REPORTER
ds3wprq

Funkcjonariusze weszli do mieszkania 51-letniej aktywistki w poniedziałek o szóstej rano. Elżbieta Podleśna miała sprofanować wizerunek Matki Boskiej Częstochowskiej. W aureolę znanej ikony kobieta wkomponowała tęczę.

Szef Prokuratury Rejonowej w Płocku Norbert Pęcherzewski powiedział w rozmowie z TVN24, że decyzję o zatrzymaniu Podleśnej samodzielnie podjęła policja. Kiedy jednak prokurator dowiedział się, że kobieta jest na komendzie, zarządził przesłuchanie i przedstawił jej zarzut obrażania uczuć religijnych. Po tym aktywistka została zwolniona.

Tęczowa Matka Boska na koszu i toi-toi-u

Policja zapewnia, że działała w zgodzie z przepisami. Sprawa miała swój początek w nocy z 26 na 27 kwietnia. To wtedy wokół płockiego kościoła św. Dominika zostały rozlepione wizerunki Matki Boskiej Częstochowskiej z tęczową aureolą. Plakaty znalazły się między innymi na koszach na śmieci i na przenośnych toaletach.

ds3wprq

Zobacz także: Lisicki: Parada Równości na błoniach jasnogórskich to bluźnierstwo

Minister spraw wewnętrznych i administracji Joachim Brudziński zapowiedział, że funkcjonariusze zajmą się sprawą profanacji. W poniedziałek ogłosił na Twitterze zatrzymanie Elżbiety Podleśnej przez policję.

Masz news, ciekawy film lub zdjęcie? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl. Opiszemy najciekawsze historie i materiały!

ds3wprq

Podziel się opinią

Share
ds3wprq
ds3wprq
Więcej tematów