Trwa ładowanie...
częstochowa

Prokuratura umorzyła dochodzenie ws. legalności ONR

Umorzono dochodzenie w sprawie legalności Obozu Narodowo-Radykalnego. Decyzję w tej sprawie podjęła Prokuratura Rejonowa w Częstochowie, gdzie ONR jest zarejestrowany jako stowarzyszenie.

Share
Prokuratura umorzyła dochodzenie ws. legalności ONR
Źródło: East News, fot: MARIUSZ GACZYNSKI
d46litp

– Z uwagi na brak znamion przestępstwa prokurator umorzył dochodzenie dotyczące publicznego propagowania faszystowskiego ustroju państwa oraz nawoływania do nienawiści na tle różnic narodowościowych, rasowych i wyznaniowych w statucie stowarzyszenia Obóz Narodowo-Radykalny – poinformował dziś Tomasz Ozimek, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Częstochowie.

Zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa złożył Urząd Miasta Częstochowy, który do dokumentu dołączył również interpelację radnej Platformy Obywatelskiej Jolanty Urbańskiej.

Częstochowska prokuratura poinformowała, że w tej sprawie przesłuchano reprezentanta Urzędu Miasta, radną Jolantę Urbańską oraz przedstawicieli stowarzyszenia Obóz Narodowo-Radykalny w charakterze świadków.

d46litp

W toku postępowania przeanalizowano dokumentację dotyczącą rejestracji ONR. Uznano, że autorzy zapisów w statusie nie nawoływali do nienawiści na tle różnic narodowościowych, rasowych i wyznaniowych. Uznano także, że treść nie propaguje faszystowskiego ustroju.

Warto zaznaczyć, że postanowienie prokuratora nie jest prawomocne. Samorząd ma prawo do zażalenia jako podmiot, który złożył zawiadomienie w tej sprawie.

ZOBACZ WIDEO: Rząd rozwiąże problem z mieszkaniami? Minister obiecuje

d46litp

Podziel się opinią

Share
d46litp
d46litp
Więcej tematów