Trwa ładowanie...
d3sdl2v

Prokuratura umorzyła dochodzenie ws. legalności ONR

Umorzono dochodzenie w sprawie legalności Obozu Narodowo-Radykalnego. Decyzję w tej sprawie podjęła Prokuratura Rejonowa w Częstochowie, gdzie ONR jest zarejestrowany jako stowarzyszenie.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Marsz ONR w Warszawie
Marsz ONR w Warszawie (East News, Fot: MARIUSZ GACZYNSKI)
d3sdl2v

– Z uwagi na brak znamion przestępstwa prokurator umorzył dochodzenie dotyczące publicznego propagowania faszystowskiego ustroju państwa oraz nawoływania do nienawiści na tle różnic narodowościowych, rasowych i wyznaniowych w statucie stowarzyszenia Obóz Narodowo-Radykalny – poinformował dziś Tomasz Ozimek, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Częstochowie.

Zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa złożył Urząd Miasta Częstochowy, który do dokumentu dołączył również interpelację radnej Platformy Obywatelskiej Jolanty Urbańskiej.

Częstochowska prokuratura poinformowała, że w tej sprawie przesłuchano reprezentanta Urzędu Miasta, radną Jolantę Urbańską oraz przedstawicieli stowarzyszenia Obóz Narodowo-Radykalny w charakterze świadków.

d3sdl2v

W toku postępowania przeanalizowano dokumentację dotyczącą rejestracji ONR. Uznano, że autorzy zapisów w statusie nie nawoływali do nienawiści na tle różnic narodowościowych, rasowych i wyznaniowych. Uznano także, że treść nie propaguje faszystowskiego ustroju.

Warto zaznaczyć, że postanowienie prokuratora nie jest prawomocne. Samorząd ma prawo do zażalenia jako podmiot, który złożył zawiadomienie w tej sprawie.

ZOBACZ WIDEO: Rząd rozwiąże problem z mieszkaniami? Minister obiecuje

d3sdl2v

Podziel się opinią

Share
d3sdl2v
d3sdl2v
Więcej tematów