Trwa ładowanie...
d392ec5

Prokuratura przesłuchuje świadków wypadku z udziałem auta Macierewicza

Poznańscy prokuratorzy rozpoczęli w Toruniu przesłuchania świadków zderzenia ośmiu pojazdów, w którym uczestniczyło m.in. auto z ministrem Antonim Macierewiczem. W kraksie ucierpiały trzy osoby.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Samochody rozbite w karambolu koło Torunia.
Samochody rozbite w karambolu koło Torunia. (Forum)
d392ec5

Zastępca prokuratora okręgowego ds. wojskowych Prokuratury Okręgowej w Poznaniu mjr Wojciech Skrzypek wyjaśnia, że przesłuchania odbywają się w Toruniu ze względu na miejsce zamieszkania świadków. Dodał, że jedna z osób pochodzi z Białegostoku, więc zostanie przesłuchana w tym mieście.

Prokurator Skrzypek stwierdził, że postępowanie prowadzone jest "zgodnie z procedurą", a przesłuchania nie mają żadnego nadzwyczajnego czy nietypowego charakteru. O pilnym trybie wzywania na przesłuchanie kierowców informował w weekend RMF FM. - Prokurator wojskowy z Poznania dzwonił w piątek i chciał w trybie pilnym przesłuchać kierowcę - powiedział stacji pan Michał, szef kierowcy lawety, która brała udział w zdarzeniu.

Karambol koło Torunia

d392ec5

W minioną środę w Lubiczu Dolnym k. Torunia na drodze krajowej nr 10 zderzyło się osiem pojazdów, w tym dwa samochody BMW należące do Żandarmerii Wojskowej i sześć pojazdów cywilnych. Poszkodowane zostały trzy osoby, które po wizycie w szpitalu i zaopatrzeniu medycznym zostały zwolnione do domów. W jednym z aut ŻW jechał szef MON Antoni Macierewicz. Nic mu się nie stało. Zaraz po zdarzeniu pojechał do Warszawy innym samochodem.

W sobotę Macierewicz zapewniał, że choć przyczyna wypadku jest badana, to na pewno nie został on spowodowany przez kierowcę jego auta. Ten samochód - tłumaczył minister - został z tyłu uderzony przez jeden z innych samochodów.

Według prokuratury, wpływ na zdarzenie mogły mieć trudne warunki panujące na drodze. Według wstępnych ustaleń, jeden z samochodów w kolumnie z powodu trudnych warunków drogowych stracił przyczepność z nawierzchnią i uderzył w tył poprzedzającego go pojazdu. Następnie oba pojazdy, wytracając prędkość, uderzyły w samochody stojące przed skrzyżowaniem.

PO zawiadomiła prokuraturę

Platforma Obywatelska złożyła zawiadomienie do prokuratury w związku z wypadkiem samochodowym z udziałem szefa MON. Zdaniem posłów PO, prokuratura powinna sprawdzić, czy Macierewicz przekroczył swoje uprawnienia, korzystając z samochodu służbowego do prywatnej podróży. MON rozważa złożenie doniesienia o przestępstwie świadomego wprowadzenia w błąd organów ścigania przez posłów PO, bo - jak zapewnia - wizyta ministra w Toruniu nie była prywatna.

Minister Macierewicz wracał do Warszawy z Torunia, z sympozjum zorganizowanego w Wyższej Szkole Kultury Społecznej i Medialnej. Wieczorem wziął w Warszawie udział w gali przyznania prezesowi Prawa i Sprawiedliwości Jarosławowi Kaczyńskiemu nagrody "Człowiek Wolności" tygodnika "W Sieci".

d392ec5

Podziel się opinią

Share

d392ec5

d392ec5
Więcej tematów