Trwa ładowanie...
dzgd370

Prokurator wezwał Donalda Trumpa do udostępnienia zeznań podatkowych. "Nic o tym nie wiem"

Nowojorska prokuratura wezwała Donalda Trumpa do udostępnienia zeznań podatkowych z ostatnich ośmiu lat pod rygorem odpowiedzialności karnej - dowiedziała się amerykańska agencja Associated Press.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Donald Trump dostał kolejne wezwanie do ujawnienia podatków
Donald Trump dostał kolejne wezwanie do ujawnienia podatków (East News, Fot: Associated Press)
dzgd370

Wezwanie do firmy księgowej obsługującej Trump Organization miało wysłać w poniedziałek nowojorskie biuro prokuratora Cyrusa Vance'a. Zapytany o to w poniedziałek Donald Trump odpowiedział, że "nic o tym nie wie". Z kolei jego prawnik z firmy Marc Mukasey stwierdził, że "ocenia sytuację i niebawem udzieli odpowiedzi".

Biuro prokuratora Cyrusa Vance'a odmówiło komentarza na ten temat.

Firma księgowa Trumpa Mazars USA wydała oświadczenie, w którym stwierdziła, że "będzie przestrzegać przepisów i w pełni wywiąże się ze swoich zobowiązań prawnych”.

dzgd370

To nie pierwsze tego typu wezwanie. Na początku tego roku firma księgowa Trumpa został wezwana do udostępnienia Kongresowi USA dokumentacji podatkowej. Prezydent Trump i jego troje dzieci walczą o unieważnienie tego nakazu. W kwietniu tego roku złożyli w sądzie pozew, który miał zablokować dostęp dwóch komisji Izby Reprezentantów do dokumentów finansowych firmy z lat 2011-2018.

Rodzina Trumpa broni się przed ujawnieniem dokumentów

To nie wszystko. Nowojorska prokurator generalna Letitia James bada, czy Donald Trump nie zawyżał swojego majątku, aby otrzymać kredyty. W marcu wezwała Deutsche Bank i Investors Bank do udostępnienia wniosków kredytowych związanych z projektowanymi nieruchomościami firmy Trump Organization.

Kongres domaga się dostępu do informacji o finansach prezydenta USA z powodu zeznań jego byłego prawnika Michaela Cohena. W lutym w Kongresie Cohen powiedział, że Trump świadomie podawał nieprawdziwe dane dotyczącego swojego majątku.

dzgd370

Wcześniej, w grudniu ubiegłego roku Cohen w wywiadzie dla ABC zdradził, że Trump kazał mu zapłacić dwóm kobietom za milczenie podczas kampanii prezydenckiej w 2016 r. Chodzi o aktorkę porno filmów Stormy Daniels i byłą modelkę "Playboya" Karen McDougal.

Cohen odbywa teraz trzyletnią karę więzienia w zakładzie karnym w Nowym Jorku. Jego prawnik odmówił komentarza na temat wezwania Vance'a.

Źródło: Associated Press

dzgd370

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

dzgd370

Podziel się opinią

Share
dzgd370
dzgd370