Trwa ładowanie...
d39kp5w

Prokurator Szegda złoży wyjaśnienia min. Piwnik

Prokurator Bogdan Szegda, oskarżyciel Wojciecha Jaruzelskiego, złoży minister Barbarze Piwnik wyjaśnienia w sprawie informacji podanej przez oskarżonego o ich kuluarowej rozmowie dotyczącej sprawy Grudnia 70.

d39kp5w
d39kp5w

_ Piwnik poprosiła Szegdę o wyjaśnienie tej sprawy_ - powiedziała w środę rzeczniczka prokuratury, Grażyna Taładaj.

W czasie procesu w sprawie masakry robotników na Wybrzeżu w grudniu 1970 r. główny oskarżony Wojciech Jaruzelski kończąc swoje wyjaśnienia oświadczył, że nie będzie odpowiadać na pytania prokuratora. Uzasadnił to złośliwym stosunkiem prokuratora do jego osoby. Powiedział ponadto, że Szegda w bufecie przy kawie zwierzył mu się, że ma dość tej sprawy i chętnie by ją rzucił. Miał też zwrócić się do Jaruzelskiego, że w całej sprawie chodzi tylko o niego.

Tę część wyjaśnień Jaruzelskiego zrelacjonowały media. Ta informacja została przez ministerstwo zauważona. Prokurator został poproszony o złożenie wyjaśnień w tej sprawie i w zależności od tego, co powie, minister podejmie stosowne decyzje - powiedziała Taładaj.

Zaznaczyła, że w tej chwili za wcześnie jest mówić o ewentualnym postępowaniu wyjaśniającym, a tym bardziej dyscyplinarnym w sprawie postawy Szegdy. (jd)

d39kp5w
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d39kp5w
Więcej tematów