Trwa ładowanie...
d2zvr3t

Projekty zmian w ustawie o NBP do komisji

Sejm skierował rządowy i poselski projekt nowelizacji ustawy o NBP autorstwa PSL i UP do dalszych prac w Komisji Finansów Publicznych.

Share
d2zvr3t

Za skierowaniem projektu rządowego do dalszych prac głosowało 309 posłów, przeciw było 52, a wstrzymało się od głosu 39 posłów.

Za dalszymi pracami nad poselskim projektem głosowało 284 posłów, przeciw było 75, a wstrzymało się od głosu 40 posłów.

W nocy z czwartku na piątek Donald Tusk (PO) oraz Zygmunt Wrzodak (LPR) zgłosili wnioski o odrzucenie projektu nowelizacji ustawy o NBP autorstwa PSL i UP w pierwszym czytaniu. Wrzodak wnioskował też o odrzucenie rządowego projektu noweli tej ustawy.

Sejm w nocy z czwartku na piątek zajmował się dwoma projektami zmian w ustawie o NBP: rządowym i zgłoszonym przez PSL i UP.

d2zvr3t

Projekt rządowy ma na celu dostosowanie polskich przepisów do prawa Unii Europejskiej, a projekt PSL i UP zakłada poszerzenie składu Rady Polityki Pieniężnej o sześć osób, wybieranych po dwóch przez Sejm, Senat i prezydenta, oraz rozszerzenie dotychczasowych obowiązków Rady Polityki Pieniężnej o wspieranie wzrostu gospodarczego oraz walkę z bezrobociem.

Z planu posiedzeń Sejmu i Senatu wynika, że prace parlamentarne nad zmianami w ustawie o NBP najprawdopodobniej skończą się dopiero w lipcu.(an)

d2zvr3t
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2zvr3t
d2zvr3t
Więcej tematów