Trwa ładowanie...

Program obchodów 9. rocznicy katastrofy smoleńskiej w Warszawie. Znamy szczegóły

PiS zaprezentował program obchodów 9. rocznicy katastrofy smoleńskiej w Warszawie. Na 10 kwietnia 2019 r. zaplanowano m.in. uczczenie ofiar przed pomnikami na Placu Piłsudskiego i przemówienia prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego oraz prezydenta Andrzeja Dudy.

Share
Program obchodów 9. rocznicy katastrofy smoleńskiej w Warszawie. Znamy szczegóły
Źródło: PAP, fot: Tomasz Gzell
d3adz9w

Obchody 9. rocznicy katastrofy smoleńskiej w Warszawie rozpoczną się mszą św. w intencji ofiar, która zostanie odprawiona o godz. 8 w Kościele Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny i św. Józefa Oblubieńca przy Krakowskim Przedmieściu 52/54.

O godz. 8:41 przed Pałacem Prezydenckim zostanie odczytany apel pamięci. Kilkadziesiąt minut później, o godz. 9:10 na pl. Piłsudskiego, pod Pomnikiem śp. Prezydenta Lecha Kaczyńskiego i Pomnikiem Ofiar Tragedii Smoleńskiej zostaną złożone kwiaty.

Między godzinami 9:30 a 15 przed Pałacem Prezydenckim będzie można obejrzeć materiały wideo wyświetlone w ramach bloku filmowego.

Oficjalnie obchody zostaną wznowione o godz. 19. O tej porze rozpocznie się msza św. w Bazylice Archikatedralnej pw. Męczeństwa św. Jana Chrzciciela przy ul. Świętojańskiej 8. Po niej nastąpi przemarsz i o godz. 20:45 przed Pałacem Prezydenckim wystąpią prezes PiS Jarosław Kaczyński i prezydent Andrzej Duda.

Zobacz także: Wiceminister PiS o Lechu Wałęsie. Krzysztof Brejza reaguje

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3adz9w

Podziel się opinią

Share
d3adz9w
d3adz9w
Więcej tematów