Trwa ładowanie...
d1rf8f8

Prognoza pogody zima 2021. Czy w tym roku będzie mroźnie?

Tegoroczna zima będzie krótka i ciepła. Długoterminowa prognoza pogody przewidywana przez synoptyków z AccuWeather sugeruje, że nie będzie zimy stulecia.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Prognoza pogody zima 2021
Prognoza pogody zima 2021 (pixabay.com, Fot: bartek)
d1rf8f8

Według przewidywań synoptyków z AccuWeather zima 2021 ma będzie krótka i ciepła. Pogoda zimą 2021 będzie ciepła i słoneczna. Pojawią się też mroźne i deszczowe dni. Nie zabraknie też spadków temperatury poniżej zera, a nawet niewielkich opadów śniegu.

Zima 2021. Kiedy spadnie pierwszy śnieg?

Śniegu w tym roku nie zabraknie na pewno w polskich górach. Meteorolodzy z AccuWeather pierwsze opady śniegu przewidują już w październiku. Wszystko spowodowane może być Arktycznym frontem, który nadejdzie nad Polskę - podkreśla synoptyk Marzena Rabczewska.

d1rf8f8

Pogoda dopisała grzybiarzom. Zdjęcia z Bieszczad

Na ulicach śniegu możemy spodziewać się w grudniu. Wyż rosyjski, który nadejdzie do nas, z Syberii sprawi, że mroźne temperatury będą mogły utrzymywać się nawet przez kilka tygodni. Temperatury w ciągu dnia będą wtedy utrzymywać się 1-3 stopnie Celsjusza. W nocy spadać będą do minus 4 stopni.

Prognoza pogody zima 2021. Czy w całej Polsce będzie tak samo?

Zima 2021 w Polsce nie będzie taka sama w każdym regionie kraju. Oznaki zimy będą pojawiać się w różnych częściach kraju w bardzo zróżnicowany sposób. Już pod koniec grudnia możemy spodziewać się znacznego ocieplenia.

d1rf8f8

W styczniu spodziewana jest odwilż, ale ta zmiana pogody ma być krótkotrwała. W lutym z kolei może być znowu mroźnie. Temperatury na termometrach mogą wskazywać miejscami nawet - 10 stopni Celsjusza.

Aktualne prognozy pogody wskazują, że tegoroczny wrzesień i październik będą wyjątkowo ciepłe. Miejscami może być jeszcze naprawdę bardzo ciepło, a temperatury na termometrach mogą przekraczać nawet 25 stopni Celsjusza.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1rf8f8

Podziel się opinią

Share
d1rf8f8
d1rf8f8
Więcej tematów