Trwa ładowanie...
d1n7gjk
d1n7gjk
pogoda

Prognoza pogody na 26 i 27 grudnia

Jak informuje IMGW, nad Europą nadal będzie dominował rozległy niż z ośrodkami nad Północnym Atlantykiem, Morzem Norweskim i Alpami. Polska pozostanie w zasięgu tego niżu w strefie frontu atmosferycznego. Z południa nadal
będzie napływać ciepła polarno-morska masa powietrza.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d1n7gjk

Ciśnienie w Warszawie w czwartek w południe wyniesie 995 hPa i powoli będzie rosło.

W czwartek w kraju na krańcach wschodnich zachmurzenie małe i umiarkowane. Na pozostałym obszarze duże z miejscowymi słabymi opadami deszczu. Wysoko w górach śnieg. Temperatura maksymalna od 6-7 st. na krańcach północnych do 8-10 st. na krańcach południowych. W strefie oddziaływania wiatru fenowego temperatura do 12 st. Wiatr południowy, umiarkowany, porywisty, na południu kraju w porywach do 60 km/h. W rejonach podgórskich wiatr dość silny i silny (35 do 45 km/h), w porywach do 90 km/h, na Podhalu do 100 km/h. Wysoko w górach wiatr o średniej prędkości 80 km/h, w porywach do 110 km/h w Sudetach i Beskidach, oraz do 140 km/h w Tatrach. Po południu stopniowy spadek prędkości wiatru.

W nocy z czwartku na piątek na krańcach wschodnich zachmurzenie umiarkowane. Na pozostałym obszarze kraju zachmurzenie duże z miejscowymi słabymi opadami deszczu. Wysoko w górach śnieg. Temperatura minimalna od 0 st. na Roztoczu do 6 st. lokalnie na krańcach zachodnich i na wybrzeżu. Wiatr umiarkowany z kierunków południowych.

d1n7gjk

W piątek zachmurzenie umiarkowane i duże. Na południu i południowym wschodzie kraju miejscami słaby przelotny deszcz. Temperatura maksymalna od 5 do 9 st.. Na Przedgórzu Sudeckim lokalnie 4 st. Wiatr słaby i umiarkowany, południowy.

W czwartek w Warszawie zachmurzenie umiarkowane i duże. Wieczorem możliwe bardzo słabe opady deszczu. Temperatura maksymalna 9 st.. Wiatr umiarkowany, okresami dość silny, południowo-zachodni. W nocy z czwartku na piątek zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Temperatura minimalna 4 st. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-wschodni. W piątek zachmurzenie umiarkowane, okresami wzrastające do dużego. Temperatura maksymalna 9 st. Wiatr słaby i umiarkowany, południowy.

d1n7gjk

Podziel się opinią

Share

Komentarze:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.

d1n7gjk

d1n7gjk
Więcej tematów