Trwa ładowanie...
d2xakxt

Prof. Staniszkis: w tym roku Kaczyński na to nie zasłużył

Jacek Rostowski, Marek Belka i Dariusz Rosati - to, zdaniem prof. Jadwigi Staniszkis politycy roku 2011. Socjolog mówiła o tym w programie "Kropka nad i " w TVN24. Pytana o Jarosława Kaczyńskiego przyznała, że w tym roku nie zasłużył sobie na miano polityka roku, ale "nadal pozostaje politykiem wybitnym".
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Prezes PiS Jarosław Kaczyński
Prezes PiS Jarosław Kaczyński (PAP, Fot: Bartłomiej Zborowski)
d2xakxt

Prof. Staniszkis uznała Rostowskiego, Belkę i Rosatiego za "profesjonalne kotwice". - To są ludzie, którzy obserwują sytuację, myślą o konsekwencjach i potrafią powiedzieć "nie" - przekonywała socjolog. Chwaliła także ich rozsądek. - To właśnie dzięki temu nie musimy się obawiać nieodpowiedzialnych i niekompetentnych, podejmowanych w ciemno decyzji premiera Tuska - podkreśliła.

Pytana o Jarosława Kaczyńskiego przyznała, że w tym roku nie zasłużył sobie na miano polityka roku, ale "nadal pozostaje politykiem wybitnym". W jej ocenie, Kaczyński działa "poniżej swoich możliwości". - Powinien sam prowadzić klub jak Leszek Miller i być bardziej widocznym, to go zmusi do używania tego, co w nim jest najcenniejsze - wizji, zdolności analizy -stwierdziła prof. Staniszkis.

d2xakxt

Podziel się opinią

Share

d2xakxt

d2xakxt
Więcej tematów