Trwa ładowanie...
Koronawirus informacje
Koronawirus mapa
Polska
Świat
Społeczeństwo
Polityka
Edukacja
Tylko w WP
Innowacje
#DzieńdobryWP
Śląsk
Wideo
Najnowsze

Prof. Piotr Gliński: alternatywa jest taka, że Zbigniew Ziobro znika z polityki

- Myślę, że Zbigniew Ziobro deklaruje odejście z polityki, bo jego ambicje osobiste wciąż buzują. Ja go rozumiem po ludzku - mówił prof. Piotr Gliński, dwukrotny kandydat PiS na premiera technicznego, w rozmowie z TVP Info.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Prof. Piotr Gliński: alternatywa jest taka, że Zbigniew Ziobro znika z polityki
(WP.PL)

Zdaniem Glińskiego, Ziobro nie powinien odchodzić z polityki. Szefa Solidarnej Polski widzi na stanowisku senatora. - Z punktu widzenia politycznego propozycja funkcjonowania na stanowisku senatora, gdyby oczywiście wygrał wybory, to byłoby coś, co dawałoby mu także możliwość startu w przyszłości. To byłaby pozycja wyjściowa na przyszłość, bo jaka jest alternatywa? Alternatywa jest taka, że Zbigniew Ziobro znika z polityki – mówił.

Ziobro zadeklarował dziś, że jest gotowy odejść z polityki, jeśli będzie to warunek zawarcia porozumienia jego ugrupowania z PiS ws. startu w wyborach. - Jestem gotów odejść z życia politycznego, jeśli moja osoba miałaby być przeszkodą w zawarciu porozumienia (z PiS). Ale zrobię to dopiero w takim momencie - jeśli taki będzie warunek Jarosława Kaczyńskiego - jeśli będzie zawarte uczciwe porozumienie. Nie ma problemu osobistych ambicji Zbigniewa Ziobry. Jest natomiast problem z zawarciem uczciwego porozumienia - powiedział lider SP.

Lider SP zaznaczył, że byłby gotowy przyjąć propozycję startu w wyborach do senatu, jeśli byłby to warunek zawarcia porozumienia. - To nie jest moje marzenie - bycie senatorem. Ale to jest bardzo trudny warunek, które postawiło nam Prawo i Sprawiedliwość - powiedział.

Czytaj więcej:Zbigniew Ziobro: jestem gotów odejść z polityki

Gliński zdradził w rozmowie z TVP Info, że sam nie ma osobistych ambicji politycznych. - W życiu się w jakimś sensie spełniłem zawodowo - komentuje.

Źródło: TVP Info

Podziel się opinią

Share
Slot
Więcej tematów