Trwa ładowanie...
d47d3rm
Prof. Jadwiga Staniszkis o Kuchcińskim: naraził mi się tym, co robił w regionie: cynicznie doprowadzał do wyrzucania ludzi z PiS

Prof. Jadwiga Staniszkis o Kuchcińskim: naraził mi się tym, co robił w regionie: cynicznie doprowadzał do wyrzucania ludzi z PiS

Profesor Jadwiga Staniszkis oceniała w programie #dziejesienazywo Wirtualnej Polski dotychczasowe działania Prawa i Sprawiedliwości. - Zawiodłam się na tych działaniach czysto politycznych. (...) Ja się najbardziej martwię o ludzi w PiS - oni milczą, biorąc w tym udział. W jakimś sensie coś się w nich niszczy - mówiła.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d47d3rm

Socjolog powiedziała, że czuje się zawiedziona zwłaszcza sposobem koncentracji władzy przez tę partię, który określiła jako anachroniczny, i rozegraniem przez PiS sprawy Trybunału Konstytucyjnego.- Te dodatkowe momenty, które mnie zbulwersowały - to co nazywa się kompromisem pani Szydło - to jest rodzaj cynizmu. Proponuje się większość opozycji (w Trybunale Konstytucyjnym - red.), wiedząc, że ta mniejszość wystarczy do zablokowania wszystkich decyzji. Poza tym to jest uznanie faktów dokonanych - podkreśliła.

- Pamiętam ostatnią fazę komunizmu i w niej komunizm nie używał do końca swoich możliwości. To była taka represyjna tolerancja, wyjątki, jakaś łaskawość. Wydaje mi się, że PiS tworzy system, którego nie ma zamiaru używać do końca - w mediach czy TK - mówiła.

d47d3rm

Prowadzący program Robert Mazurek przypomniał profesor jej słowa na temat Marka Kuchcińskiego, obecnego marszałka Sejmu. Mówiła wówczas, że "czuje się upokorzona tym, że drugim człowiekiem w państwie jest Marek Kuchciński, ewidentnie człowiek dyspozycyjny i człowiek tej infantylnej dyktatury". - Dokładnie. To były hipis - ja też jestem byłym hipisem - powinien do śmierci szanować wolność. Kuchciński naraził mi się tym, co robił w swoim regionie - co robił z Kowalem, jak cynicznie doprowadzał do wyrzucania ludzi z PiS - odpowiedziała.

d47d3rm

Podziel się opinią

Share
d47d3rm
d47d3rm
Więcej tematów