Trwa ładowanie...
d480gps

Prof. Jadwiga Staniszkis: Jarosław Kaczyński jest wewnętrznie zrujnowany

Prof. Jadwiga Staniszkis udzieliła komentarza do bieżących wydarzeń w kraju. Oceniła postawę Jarosława Kaczyńskiego wobec napiętej sytuacji w Polsce i odniosła się do jakości polityki prezentowanej przez Platformę Obywatelską.
Share
Prof. Jadwiga Staniszkis  o sytuacji politycznej w Polsce
Prof. Jadwiga Staniszkis o sytuacji politycznej w PolsceŹródło: PAP, Fot: Bartłomiej Zborowski
d480gps

W środę prof. Jadwiga Staniszkis pojawiła się w mediach po dłuższej przerwie od komentowania rzeczywistości politycznej w Polsce. Staniszkis była gościem Poranku Radia TOK FM. Socjolożka odniosła się do działań partii rządzącej i opozycji w świetle ostatnich wydarzeń w kraju.

Prof. Jadwiga Staniszkis: Kaczyński jest rozbity

Według prof. Staniszkis trudna sytuacja w obozie władzy jest spowodowana wewnętrznym kryzysem Jarosława Kaczyńskiego. Jej zdaniem lider PiS wciąż jeszcze nie podniósł się po śmierci brata.

d480gps

- Myślę, ze on sam do końca nie wie, bo jest wewnętrznie rozbity po śmierci brata. To taka próba zemsty na losie, na świecie. To powoduje takie poczucie niejasności - w jakim kierunku Polska zmierza. Myślę, że takie motywy nim kierują. Trudno to zaakceptować. To nie wygląda dobrze. Myślę, że jest wewnętrznie zrujnowany. Przeczekać to jest trudno, ale musimy przeczekać tę destrukcję - oceniła.

Strajk Kobiet. Agata Grzybowska zatrzymana. Mariusz Ciarka o akcji policji

Prof. Jadwiga Staniszkis o Platformie Obywatelskiej

Socjolożka mówiła również o kondycji opozycji, podkreślając, że jej zdaniem nie ma dziś w Platformie Obywatelskiej polityków dużej rangi, którzy mogliby swoimi działaniami polepszyć kondycję społeczeństwa.

- Myślę, że w Platformie Obywatelskiej nie ma polityków tej rangi, którzy byliby w stanie nas odbudować. Myślę, że to jest zadanie stojące przed każdym z nas. Zachować fundament i wartości, na których można budować - stwierdziła prof. Staniszkis w TOK FM.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d480gps

Podziel się opinią

Share
d480gps
d480gps
Więcej tematów