Konferencja Tuska w Londynie. "Nie wpuścili TV Republika"

Donald Tusk zwołał konferencję prasową po szczycie w Londynie. "Dziennikarz Telewizji Republika nie został wpuszczony" - informuje stacja.

Donald Tusk w Londynie
Donald Tusk w Londynie
Źródło zdjęć: © PAP | CHRISTOPHE ENA / POOL
Katarzyna Bogdańska

Szczyt w Londynie. Śledź najnowsze informacje w NASZEJ RELACJI NA ŻYWO.

Polski premier wziął udział w niedzielę w nieformalnym szczycie kilkunastu przywódców europejskich poświęconym wojnie w Ukrainie oraz kwestiom bezpieczeństwa i obronności.

Po szczycie w Londynie Donald Tusk zwołał konferencję prasową, na której podsumował ustalenia i odpowiadał na pytania dziennikarzy. Pojawiła się informacja, że nie wszyscy zostali wpuszczeni.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Wszystko wymknęło się spod kontroli. Wielkie zamieszki w Atenach

TV Republika nie weszła

"Dziennikarz Telewizji Republika nie został wpuszczony na konferencję prasową premiera Donalda Tuska w polskiej ambasadzie w Londynie, zorganizowanej w związku z nadzwyczajnym szczytem europejskich przywódców w sprawie wojny na Ukrainie" - napisał na platformie X szef wydawców Republiki Jarosław Olechowski.

"Na pytanie naszego dziennikarza czemu nie może wejść do polskiej ambasady, do której wstęp ma każdy polski obywatel, usłyszeliśmy że ambasada w niedzielę jest zamknięta i zapraszają w poniedziałek od 8.30" - informuje Olechowski.

Wybrane dla Ciebie

Komentarze (463)