Trwa ładowanie...
d3vkwg4

Prof. Gut o słowach Dudy: "Polityk miał powiedzieć, że przy niebezpiecznym wirusie organizuje wiece wyborcze?"

\- A co miał powiedzieć polityk? Miał powiedzieć, że przy niebezpiecznym wirusie organizuje wiece wyborcze? W pewnych okolicznościach nie mówi się tego, co się naprawdę myśli. Jeżeli będziemy mieli takie podejście, jakie przedstawił prezydent, to potem będziemy się musieli zmierzyć z jego konsekwencjami - komentuje słowa Andrzeja Dudy o szczepionkach wirusolog prof. Włodzimierz Gut.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
"Koronawirus jest podobny do grypy. Chociaż o wiele groźniejszy" - stwierdził prezydent Andrzej Duda
"Koronawirus jest podobny do grypy. Chociaż o wiele groźniejszy" - stwierdził prezydent Andrzej Duda (PAP)
d3vkwg4

- Prezydent powinien znać prawo na tyle, aby wiedzieć, że szczepienia obowiązkowe dotyczą osób do 19 roku życia - mówi nam prof. Włodzimierz Gut. Chodzi o słowa, które prezydent Andrzej Duda wypowiedział podczas debaty TVP w Końskich. Prezydent stwierdził, że "absolutnie" nie jest zwolennikiem jakichkolwiek szczepień obowiązkowych. - Powiem państwu otwarcie. Osobiście nigdy się nie zaszczepiłem na grypę, bo uważam, że nie - powiedział Duda.

- Mówienie o szczepieniach obowiązkowych powyżej 19 roku życia, wskazuje na to, że nie zauważył fragmentu prawa. To była próba przyciągnięcia do siebie grupy ludzi Pawła Kukiza, którzy byli związani z ruchami anty-szczepionkowymi w Polsce - komentuje prof. Włodzimierz Gut.

"To rodzaj grypy, ale takiej bardziej groźnej"

d3vkwg4

I odnosi się do stwierdzenia prezydenta Andrzeja Dudy, że wirus jest "podobny do grypy". - W związku z tym podchodzę do niego jak do grypy w tym zakresie, chociaż wiem, że jest on znacznie groźniejszy niż standardowa grypa - mówił prezydent Andrzej Duda.

- Grypa jest zakażeniem górnych dróg oddechowych, więc można powiedzieć, że koronawirus jest grypopodobny. Musimy jednak pamiętać, że dotyczy on dolnych i górnych dróg oddechowych, wywołuje zapalenie płuc. Dla laika grypa, to cały zespół zachorowań wywołanych przez wirusy - mówi prof. Włodzimierz Gut. - To nie jest najgroźniejszy wirus, jaki znamy. SARS-COV2 był gorszy. Umieralność rzędu 0,7 albo 1 proc. należy do jednej z niższych. Dla grypy ten wskaźnik to 0,5 - dodaje.

I zaznacza: - A co miał powiedzieć polityk? Miał powiedzieć, że przy niebezpiecznym wirusie organizował wiece wyborcze? To był zwrot koniunkturalny. W pewnych okolicznościach nie mówi się tego, co się myśli. Jeżeli będziemy mieli takie podejście, jakie przedstawił prezydent, to potem będziemy się musieli zmierzyć z jego konsekwencjami.

Zobacz też: <a href="https://wiadomosci.wp.pl/jaroslaw-kaczynski-6030131180507777c">Jarosław Kaczyński</a> zniknął?

Czytaj też: <a href="https://wiadomosci.wp.pl/zamieszki-w-usa-rasizm-to-nie-jedyny-problem-z-jakim-walczy-ameryka-wywiad-6518176976664705a">Koronawirus. Raport z frontu, dzień piąty. Po omacku</a>

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Masz news, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3vkwg4

Podziel się opinią

Share

d3vkwg4

d3vkwg4
Więcej tematów