Trwa ładowanie...
d3ga3oh

Prof. Bralczyk o zachowaniu Klaudii Jachiry: "Uważam, że to jest za daleko posunięte"

Klaudia Jachira (kandydatka KO do Sejmu) pokazała swoje zdjęcie na tle hasła "Bób, hummus, włoszczyzna". Później broniła akcji w sieci. - Prowokacja, owszem, jest czasami uzasadniona - zauważył prof. Jerzy Bralczyk, ale uznał, że ta konkretna była "nieudana".
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Klaudia Jachira pokazała zdjęcie. Prof. Jerzy Bralczyk komentuje.
Klaudia Jachira pokazała zdjęcie. Prof. Jerzy Bralczyk komentuje. (East News)
d3ga3oh

Pomnik Armii Krajowej i Polskiego Państwa Podziemnego w Warszawie znajduje się przy ulicy Wiejskiej - w pobliżu Sejmu RP. Jest miejscem obchodów rocznic wybuchu Powstania Warszawskiego i odzyskania niepodległości. Widnieje na nim napis: "Bóg, Honor, Ojczyzna". Kandydatka Koalicji Obywatelskiej Klaudia Jachira pozowała na jego tle do zdjęć z napisem: "Bób, hummus, włoszczyzna".

- Można by się posunąć do likwidacji patosu. Znaczna część z nas, ze mną włącznie, nie lubi patosu. Mnie patos drażni. I chciałoby się jakoś na to zareagować. Można by oczywiście używać języka zwykłego. Inni stosują prowokację. Taką prowokację, która ma unieważniać tego rodzaju hasła - powiedział w RMF FM językoznawca prof. Jerzy Bralczyk.

d3ga3oh

Wykładowca akademicki podkreślił, że prowokacja Klaudii Jachiry była jednak "za daleko posunięta". - Tak samo, jak tęczowa Matka Boska czy wagina w pochodzie. Nie uważam, żeby to było słuszne, a co dla nich (polityków - przyp. red.) pewnie ważniejsze: żeby było skuteczne - stwierdził profesor.

Jerzy Bralczyk dodał, że "prowokacja jest czasami uzasadniona". - Kiedy chcemy wywołać jakiś ferment intelektualny - ale to do takiego fermentu intelektualnego nie prowadzi bynajmniej. Jest nieskuteczne - ocenił akcję Jachiry.

"Sok z Buraka na etacie w PO". Jest reakcja z KO

Przypomnijmy, że Klaudia Jachira broniła swojego zachowania. Stwierdziła, że "Bóg, Honor, Ojczyzna" to hasło nacjonalistyczne nie mające nic wspólnego z patriotyzmem. - Nie wycofam się z kandydowania. Robię swoje. Głęboko wierzę, że po wyborach władza się zmieni - podkreślała w rozmowie z mediami.

d3ga3oh

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3ga3oh

Podziel się opinią

Share
d3ga3oh
d3ga3oh
Więcej tematów