Trwa ładowanie...
d38otuw

Proces b. radnego PiS o znęcanie się nad żoną. Prokuratura nie chce, żeby szedł do więzienia

We wtorek przed bydgoskim sądem odbyła się ostatnia rozprawa byłego radnego PiS Rafała P. Jest oskarżony o znęcanie się nad żoną. Sąd odtworzył nieznane wcześniej nagrania. Chociaż są szokujące, prokuratura nie chce więzienia dla mężczyzny.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Rafał P. na sali sądowej
Rafał P. na sali sądowej (Agencja Gazeta, Fot: Roman Bosiacki)
d38otuw

Nagrania, które odtworzył we wtorek bydgoski sąd, pochodzą z 2014 r. i nie były wcześniej publikowane w mediach. Rafał P. krzyczy na nich do żony: "Nie zasługujesz na nic. Rzygam tobą. Pierd... cię", a potem wyzywa ją wulgarnymi słowami, nazywa "szmatą", "dziwką", "k...", grozi, że ją pobije - podaje bydgoszcz.wyborcza.pl.

Na kolejnym nagraniu mąż domaga się, aby żona codziennie gotowała obiad i sprzątała dom. Kiedy ta tłumaczy, że przecież pracuje, odpowiada, że "go to nie interesuje" i "może to robić o pierwszej w nocy". Potem wrzeszczy, że "ma się wynosić z domu".

Na koniec odtworzono brutalne nagranie, które zostało upublicznione na YouTube dwa lata temu. Słychać na nim odgłosy uderzeń, wyzwiska mężczyzny i płacz Karoliny P. Poszło o to, że żona zostawiła na imprezie kwiat, który dostała od męża.

d38otuw

"Ona manipuluje i kłamie"

Rafał P. odmówił odpowiadania na pytania prokuratura oraz pokrzywdzonej i jej pełnomocnika. Stwierdził, że nagrania są "rzekome".

- Kwestionuję w całości rzetelność i spójność nagrań. Słychać na nich różne głosy. To fikcja lub montaż. Ja sam potrafię coś takiego zrobić - powiedział były radny PiS. Zarzucił żonie zdradę, twierdził, że manipuluje i kłamie.

- Ona gra, kłamie prosto w oczy. Nieprawdą jest, że zabierałem Karolinie kluczyki czy telefon. To wszystko wyreżyserowany stek kłamstw - powiedział. Zaprzeczył też, że miał stworzyć regulamin domu, według którego żona powinna utrzymywać porządek, gotować posiłki i co wieczór pozostawać w dyspozycji męża.

d38otuw

Prokuratura chce dwóch lat ograniczenia wolności dla Rafała P. w formie 30 godzin prac społecznych miesięcznie. Wtedy mężczyzna nie trafiłby do więzienia. Pełnomocnik Karoliny P. uważa, że taką karę stosuje się wyłącznie za drobne występki.

- Przy takich zarzutach to oburzające - powiedział adwokat Filip Dopierała, pełnomocnik Karoliny P. Mecenas chce sześciu lat więzienia dla byłego radnego. Z kolei jego adwokaci domagają się uniewinnienia.

"Przeprosił mnie"

We wtorek na rozprawie zeznawała też partnerka Rafała P., z którą związał się po rozstaniu z żoną. 34-letnia policjantka poznała go pod koniec 2017 r. Potem para się rozstała. Kobieta zaprzeczyła, że Rafał P. zachowywał się wobec niej niewłaściwie.

d38otuw

Para mieszkała ze sobą przez dwa i pół miesiąca. Raz doszło do interwencji policji.

- Padały różne słowa. Też jestem wybuchowa. Nie czuję się pokrzywdzona. Nie uważam, żeby mi groził. Nie chcę składać żadnych zeznań - powiedziała w prokuraturze. Przed sądem tłumaczyła, że interweniujący policjanci musieli źle ją zrozumieć. Nawet jeśli Rafał P. mówił, ze "ją zniszczy", to następnego dnia ją za to przeprosił.

Źródło: bydgoszcz.wyborcza.pl

d38otuw

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d38otuw

Podziel się opinią

Share

d38otuw

d38otuw
Więcej tematów