Trwa ładowanie...
d23sysk

Proboszcz molestował nastoletnich chłopców?

Olsztyński sąd aresztował na trzy miesiące proboszcza parafii w Dywitach Antoniego W. Według śledczych, duchowny wykorzystywał seksualnie dwóch nastoletnich chłopców.

Share
d23sysk

Rzecznik prokuratury okręgowej w Olsztynie Mieczysław Orzechowski poinformował, że przestępstwo popełniono w jednej z miejscowości powiatu olsztyńskiego, ale dla dobra pokrzywdzonych nie chciał powiedzieć, w jakiej. Wykluczył jednak, że były to Dywity.

Księdzu postawiono dwa zarzuty. Jeden dotyczy kilkukrotnego doprowadzenia 16-letniego chłopca do obcowania płciowego w zamian za udzielenia korzyści majątkowej. W sumie chłopak dostał od księdza 900 zł.

Drugi zarzut to typowa pedofilia. Chodzi o kilkukrotne doprowadzenia 14-letniego chłopca do poddania się obcowaniu płciowemu i innym czynnościom seksualnym.

We wtorek proboszcz parafii został wyprowadzony z plebanii w kajdankach. Jak na razie jest jedyną osobą zatrzymaną w tej sprawie.

d23sysk

Do czasu wydania oficjalnego komunikatu przez prokuraturę, rzecznik Kurii Metropolitalnej ksiądz Artur Oględzki nie chce niczego komentować. Potwierdził tylko, że wie o zatrzymaniu z mediów.

Metropolita warmiński arcybiskup Wojciech Ziemba mianował na miejsce aresztowanego proboszcza nowego administratora parafii.

Ksiądz Antoniemu W. grozi mu do 12 lat pozbawienia wolności. Był on proboszczem w Dywitach od lipca ubiegłego roku.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
d23sysk

Podziel się opinią

Share

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d23sysk
d23sysk
Więcej tematów