ycipk-2yao69

Próba zabójstwa Siergieja Skripala. Trzeci agent wciąż przebywa w Wielkiej Brytanii

Trzeci podejrzany o zatrucie Siergieja Skripala po ataku na rosyjskiego pułkownika pozostał na Wyspach Brytyjskich. W ostatniej chwili postanowił, że nie wsiądzie do samolotu lecącego do Moskwy. Na powrót do kraju zdecydowało się dwóch pozostałych oficerów wywiadu, zamieszanych w akcję.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Trzeci z oficerów zamieszanych w próbę zabójstwa Skripala pozostaje w Wielkiej Brytanii
Trzeci z oficerów zamieszanych w próbę zabójstwa Skripala pozostaje w Wielkiej Brytanii (East News)
ycipk-2yao69

Mężczyzna, znany pod fałszywą tożsamością jako Siergiej Fiedotow, miał kupiony bilet na ten sam lot, co inni potencjalni zabójcy Siergieja Skripala. W przeciwieństwie do Anatolija Czepigi i Aleksandra Miszkina (przedstawianych odpowiednio jak Rusłan Boszyrow i Aleksandr Pietrow) nie wyleciał do Moskwy, co oznacza, że w dalszym ciągu może pozostawać na terenie Wielkiej Brytanii.

Według informacji "The Telegraph" nie jest jasne dlaczego mężczyzna nie wsiadł na pokład samolotu. W ostatniej chwili miał sprawdzić swoje torby i zrezygnować z podróży. Według paszportu oficer rosyjskiego wywiadu ma 45 lat. Jednak numer seryjny dokumentu różnił się jedynie kilkoma cyframi od paszportów używanych przez dwóch pozostałych agentów GRU.

ycipk-2yao69

Prawdziwa tożsamość Fiedotowa nie jest na razie znana, podobnie jak jego rola w próbie zabójstwie Skripala. Nie ma też potwierdzenia śladów jego obecności w Salisbury, gdzie dokonano zamachu. Eksperci podejrzewają, że mógł sprowadzić Nowiczoka do Wielkiej Brytanii. Mógł też prowadzić tajne śledztwo mające pomóc poznać aktywność otrutego 67-latka.

Skripal to były rosyjski pułkownik, który współpracował z wywiadem Wielkiej Brytanii. W Rosji został skazany na 13 lat więzienia za szpiegostwo. Na Zachód trafił dzięki wymianie agentów. W marcu wraz z jego córką został zaatakowany środkiem paralityczny-drgawkowym. Brytyjska policja potwierdziła, że była to próba morderstwa. Pod koniec czerwca, w wyniku przypadkowego zatrucia toksyczną substancją, zmarły dwie osoby.

Zobacz także: Minister komentuje przecieki ze śledztwa ws. Niesiołowskiego

ycipk-2yao69

Źródło: telegraph.co.uk

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Polub WP Wiadomości
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Ważne
0
Smutne
0
Ciekawe
0
Irytujące
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-2yao69

ycipk-2yao69
ycipk-2yao69