Prezydent Żyrardowa zatrzymany przez CBA. Za nadmorski Rewal

CBA zatrzymało w piątek prezydenta Żyrardowa Wojciecha J. Są podejrzenia, że prezydent ustawiał przetargi między innymi na sprzedaż żyrardowskiej nieruchomości w nadmorskim Rewalu. Razem z nim zatrzymano dwóch biznesmenów.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
CBA zatrzymało prezydenta Żyrardowa
CBA zatrzymało prezydenta Żyrardowa (East News, Fot: Stanislaw Kowalczuk/East News)
WP

W piątek w Żyrardowie w woj. mazowieckim CBA zatrzymało prezydenta miasta Wojciecha J. Prezydent jest podejrzany o ustawianie przetargów nieruchomości należących do Żyrardowa. Wśród nich znalazła się posiadłość położona w nadmorskim Rewalu. Tam znajduje się należący wcześniej do Żyrardowa ośrodek wypoczynkowy. Ustawiona wartość przetargu tej nieruchomości wyniosła ponad 1,5 mnl zł.

Agenci CBA prowadzą dalsze śledztwo

O przekręty wraz z politykiem jest podejrzanych jeszcze dwóch przedsiębiorców z Rewala i Gryfic. Ich również zatrzymało CBA. Policja w związku ze sprawą przeszuka kilkanaście miejsc, m.in. gabinet prezydenta i biura w Urzędzie Miasta Żyrardowa, mieszkania i pracy zatrzymanych osób. Policja poinformowała, że zatrzymani trafią do Prokuratury Okręgowej w Ostrowie Wielkopolskim i tam usłyszą zarzuty. Funkcjonariusze nadal prowadzą śledztwo w tej sprawie.

WP

Wojciech J. jest przedstawicielem PIS

Wojciech J. był wieloletnim radnym Prawa i Sprawiedliwości. Prezydentem Żyrardowa został w 2014 r. PIS typował Wojciecha J. jako kandydata w przyszłych wyborach samorządowych.

Źródło: rdc.pl

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

WP

Zobacz także: "Był bardzo silny, szarpał się". Zeznania policjanta ws. śmierci Igora Stachowiaka

WP
WP