Trwa ładowanie...
d2lkq9t

Prezydent wysłał list do marszałka Sejmu ws. głosowania "na dwie ręce". TVN ujawnił jego treść

• Andrzej Duda wysłał zapytanie do marszałka Sejmu ws. głosowania "na dwie ręce"
• Chodzi o kontrowersje wokół wyboru sędziego Trybunału Konstytucyjnego
• Treść listu prezydenta ujawniły "Fakty" TVN
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Prezydent wysłał list do marszałka Sejmu ws. głosowania "na dwie ręce". TVN ujawnił jego treść
(WP, Fot: Andrzej Hulimka)
d2lkq9t

W czwartek Sejm wybrał Zbigniewa Jędrzejewskiego na sędziego Trybunału Konstytucyjnego - informowała wówczas Polska Agencja Prasowa, powołując się na marszałka Sejmu Marka Kuchcińskiego. Sędzia był kandydatem zgłoszonym przez PiS, opozycja swojego kandydata nie zgłosiła. Wynik głosowania wzbudził jednak wątpliwości.

Małgorzata Zwiercan z Kukiz'15 zagłosowała bowiem za siebie i za kolegę z klubu Kornela Morawieckiego, co wychwyciły kamery. Zwiercan została przez to usunięta z klubu, a Morawiecki sam zrezygnował z członkostwa.

Czytaj więcej: Zwiercan i Morawiecki poza klubem Kukiz'15. Posłowie dla WP: nie rozważamy złożenia mandatów poselskich.

d2lkq9t

To właśnie w sprawie tego głosowania list do marszałka Sejmu wysłał prezydent. Jego treść ujawniło w piątek TVN. Andrzej Duda prosił o wyjaśnienie:

"1) czy oddanie głosu przez Panią poseł Małgorzatę Zwiercan za Pana posła Kornela Morawieckiego, pod jego nieobecność na sali obrad, było jedynym takim przypadkiem podczas przedmiotowego głosowania,

2) czy zaistniała sytuacja ma wpływ na ważność wyboru sędziego Trybunału Konstytucyjnego tj. czy wybór został dokonany przez wymaganą prawem większość w obecności odpowiedniej liczby posłów."

Jak czytamy na stronie tvn24.pl, prezydent poprosił też o informację, czy do marszałka Sejmu "został skierowany pisemny wniosek o reasumpcję głosowania".

d2lkq9t

Podziel się opinią

Share

d2lkq9t

d2lkq9t
Więcej tematów