Trwa ładowanie...
d4gpuj6

Prezydent Wrocławia spotkał się z Barackiem Obamą. Znamy kulisy

Prezydent Wrocławia spotkał się w Kisumu, mieście w zachodniej Kenii, z byłym prezydentem USA Barackiem Obamą oraz jego siostrą. - Rozmowa bardzo miła, choć krótka - powiedział WP Rafał Dutkiewicz. Wśród tematów, jakie poruszyli, była nie tylko polityka.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Barack Obama i Rafał Dutkiewicz rozmawiali też o polityce
Barack Obama i Rafał Dutkiewicz rozmawiali też o polityce (Twitter)
d4gpuj6

Co prezydent Wrocławia robił w Kenii? Przyjechał na zaproszenie dr Aumy Obamy na otwarcie Młodzieżowego Centrum Rozwoju w Kenii (Sport, Resources and Educationcenter). Siostra byłego prezydenta Stanów Zjednoczonych była w czerwcu we Wrocławiu – na Festiwalu Wolności – i, jak mówi Dutkiewicz, bardzo spodobało jej się miasto.

Dr Auma Obama jest założycielką fundacji Sauti Kuu Fundation. Dutkiewicz zawiózł jej w prezencie wrocławskiego krasnala, "bo podczas wizyty w Polsce bardzo się wrocławskimi krasnalami zachwyciła".

Prezydent Wrocławia spotkał się też z Barackiem Obamą. Jak powiedział, rozmawiał z byłym prezydentem krótko w czasie obiadu. O czym?

d4gpuj6

*Zobacz także: "Szkoda, że nie mamy 37 roku” powiedział policjant do aktywistów Pussy Riot *

- Rozmawialiśmy o uroczystości, o jego siostrze, o tym, jak się z dr Aumą poznałem we Wrocławiu. Rozmawialiśmy także o jego sobowtórze, którego kiedyś widziałem. Zaciekawiła go ta anegdota, więc pokazywałem mu zdjęcie tegoż sobowtóra. Rozmowa była bardzo miła, choć krótka – mówi WP Dutkiewicz.

Okazuje się, że prezydent Wrocławia widział się też z innymi członkami rodziny Baracka Obamy. - Obiad z udziałem byłego prezydenta trwał dwie godziny. Wzięło w nim udział kilkadziesiąt osób. Prezydent siedział przy stoliku ze swoją babcią, siostrą oraz córką Mandeli – opowiada Dutkiewicz.

d4gpuj6

Zapytaliśmy go, czy rozmawiał z byłym prezydentem USA o sytuacji politycznej w Polsce i w Stanach Zjednoczonych. Przyznał, że tak, ale podkreślił, że "nie ma upoważnienia, aby informować o szczegółach tej rozmowy".

Czy poprzedni prezydent USA był lepszy od Donalda Trumpa? Dutkiewicz nie chciał oceniać i porównywać polityków. Skomentował te jednak inaczej.

- Tuż po wyborze Trumpa pisałem, że w USA dokona się "polowanie" na impeachment. Wypowiedź prezydenta Trumpa w Helsinkach była delikatnie mówiąc zadziwiająca – powiedział.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d4gpuj6

Podziel się opinią

Share

d4gpuj6

d4gpuj6
Więcej tematów