Trwa ładowanie...

Prezydent spotkał się z klubem parlamentarnym PiS

W czwartek w Pałacu Prezydenckim prezydent Andrzej Duda spotkał się z klubem parlamentarnym PiS. Na tym noworocznym spotkaniu - jak wynika z informacji uzyskanych była większość posłów i senatorów PiS, także premier Beata Szydło i ministrowie.
Share
Premier Beata Szydło i prezydent Andrzej Duda
Premier Beata Szydło i prezydent Andrzej DudaŹródło: Newspix, Fot: DAMIAN BURZYKOWSKI
d23l0ma

W spotkaniu nie uczestniczył prezes PiS Jarosław Kaczyński.

Jak wynika z rozmów z parlamentarzystami PiS, prezydent wygłosił ok. 15-minutowe przemówienie. Życzył sukcesów w rozpoczynającym się roku, gratulował Jarosławowi Kaczyńskiemu, szefowi MON Antoniemu Macierewiczowi i minister pracy Elżbiecie Rafalskiej.

Prezydent wspomniał m.in. o sukcesie programu "Rodzina 500 plus", wyraził też zadowolenie z obecności wojsk amerykańskich w Polsce.

d23l0ma

Prezydent mówił także o gospodarczych wyzwaniach stojących przed rządem i życzył, by zakończyły się sukcesem, a jednocześnie podkreślał wagę, tego co w gospodarce udało się zrobić w ubiegłym roku.

Według parlamentarzystów prezydent nie odnosił się do bieżących spraw politycznych, takich jak jego decyzja ws ustawy budżetowej. Mówił o potrzebie spokoju społecznego w Polsce i zwracał się do parlamentarzystów PiS, aby ich działania także się do niego przyczyniały.

d23l0ma

Podziel się opinią

Share
d23l0ma
d23l0ma
Więcej tematów